مدیریت آدرس های ایمیل

CPanel این امکان را در اختیار شما قرار می دهد که به راحتی آدرسهای ایمیل مرتبط با نام دامنه خود را تعریف و مدیریت کنید. CPanel در رابطه با مدیریت ایمیل ها امکانات مختلفی در اختیارتان قرار می دهد که از آنجمله: مدیریت حسابهای ایمیل، دسترسی به ایمیل ها از طریق مرورگر، جلوگیری از اسپم ها، فروارد کردن ایمیل ها، تعریف لیست پست الکترونیکی و ارسال جواب خودکار به ایمیل ها. جهت مدیریت حسابهای ایمیل مربوط به نام دامنه خود و تعریف آدرس ایمیل جدید برروی Email Accounts از باکس Mail کلیک کنید:

 

 

در صفحه ای که باز می شود شما می توانید یک حساب ایمیل جدید تعریف کنید یا حساب های ایمیل قبلی خودتان را مدیریت نمایید. برای تعریف آدرس ایمیل جدید در بخش بالای صفحه، فرم Add a New Email Account را تکمیل کنید.

 

 

در بخش Email آدرس ایمیل جدید خودتان را وارد کنید، در بخشهای Password و (Password (Again کلمه عبوری را که با آن آدرس ایمیل را چک خواهید کرد وارد کنید و در بخش آخر Mailbox quota میزان فضایی را که به این آدرس ایمیل اختصاص می دهید وارد کنید. توجه داشته باشید که این میزان فضا از فضای کلی که شرکت میزبان در اختیار شما قرار داده است، استفاده خواهد شد.

در بخش پایین صفحه نیز می توانید حساب های ایمیلی را که قبلا تعریف کرده اید مشاهده کنید و با بهره گیری از آیکون های مقابل هر حساب ایمیل، نسبت به تغییر کلمه عبور آن حساب، تغییر میزان فضای اختصاص داده شده و یا حذف آن اقدام کنید.

جهت مشاهده ایمیل های دریافتی در حساب ایمیل تان از طریق مرورگر می توانید آیکون Webmail از باکس Mail را انتخاب کنید:

 

 

در صفحه بعدی برروی آیکون Go to Webmail Login  کلیک کنید تا در صفحه بعد سه سیستم تحت وب برای مرور ایمیل ها توسط مرورگر به شما پیشنهاد شود. گزینه های Horde یا Round Cube برای کاربران تازه کار می تواند گزینه خوبی باشد. بسته به انتخاب شما، یکی از سیستم های تحت وب جهت مرور ایمیل هایتان و ارسال ایمیل باز خواهد شد.

در صورتی که بخواهید نامه های مربوط به یک حساب ایمیل خاص را مشاهده کنید می توانید در مرورگر مورد علاقه خود در انتهای آدرس دامنه سایت تان عبارت /webmail یا :2095 (آدرس پورت) را وارد کنید تا بعد از وارد کردن کلمه عبور و آدرس ایمیل بتوانید بدون نیاز به وارد شدن به محیط CPanel و استفاده از کلمه عبور CPanel اقدام به مرور ایمیل هایتان بکنید.

http://www.example.com/webmail

http://www.example.com:2095

 

قدرت یافته با Zoopeer - © Zoopeer CMS 2005-2013