دسترسی به CPanel

جهت دسترسی به CPanel، مرورگر مورد علاقه خود را باز کرده و در  انتهای نامه دامنه یا آدرس IP وب سایت خود عبارت /cpanel یا :2082 (آدرس پورت) را وارد کنید:

http://www.example.com/cpanel

http://www.example.com:2082

با استفاده از اطلاعاتی که از طرف شرکت ارائه کننده خدمات میزبانی سایت (host) در اختیار شما قرار گرفته است، مقادیر Username و Password را تکمیل کنید تا بتوانید وارد محیط CPanel شوید.

صفحه نخست CPanel

از طریق صفحه نخست CPanel شما می توانید به اکثر امکاناتی که CPanel در اختیار شما قرار می دهد دسترسی داشته باشید. برای دسترسی به صفحه نخست CPanel می توانید از آیکوندر بالا گوشه سمت چپ صفحه استفاده کنید که شما را به صورت مستقیم به صفحه نخست CPanel هدایت می کند.

 

 

در ستون سمت چپ صفحه می توانید مشخصات host وب سایت تان، مشخصات سرور و ابزارهایی جهت دسترسی سریع به برخی بخشهای CPanel را مشاهده کنید و در سمت راست صفحه آیکونهایی به صورت دسته بندی شده در باکسهای مختلف وجود دارند که شما را برای استفاده از امکانات CPanel به بخش مربوطه هدایت می کنند. هر باکس شامل گزینه های مختلفی است که وظایف خاصی را انجام می دهد و معمولا موارد قرار گرفته در یک باکس از نظر موضوعی در ارتباط با هم هستند. ما در اینجا فقط بخشی از امکانات CPanel را که برای استفاده مهم می باشند توضیح خواهیم داد. شما می توانید با مراجعه به سایت CPanel با سایر بخشهای آن نیز آشنا شوید، هرچند استفاده از این بخشها زیاد سخت نیست.

خروج از CPanel

همواره به خاطر داشته باشید که بعد از اتمام کارتان از CPanel به طور کامل خارج شوید. برای اینکار از آیکون، واقع در گوشه سمت راست  بالای صفحه استفاده کنید.

جستجو در امکانات CPanel

برخی اوقات پیدا کردن یک امکان خاص از میان آیکونهای CPanel دشوار است، برای اینکه بتوانید به امکان موردنظر خود به سرعت دسترسی داشته باشید می توانید در جعبه Find واقع در ستون سمت چپ صفحه نام امکان مورد نظر خودتان را وارد کنید. (به عنوان مثال phpMyAdmin) در این صورت CPanel به سرعت براساس متنی ورودی شما آیکون های صفحه نخست را فیلتر کرده و شما می توانید از بین آیکونهای باقی مانده سریعا گزینه موردنظر خودتان را انتخاب کنید.

 

قدرت یافته با Zoopeer - © Zoopeer CMS 2005-2013