سوالات و خطاهای متداول

سئوال : در هنگام استفاده از دکمه بازسازی نقشه سایت خطای زیر اتفاق می افتد:

 Warning:

fopen(/home/evirtu/public_html/demos/theme1/sitemapproducts.xml)

[function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in  /home/. . . /public_html/googlesitemap/sitemap.class.php on line 351

 دلیل رویداد آن چیست و چگونه می توانم آنرا برطرف کنم؟

جواب: سیستم بازسازی نقشه سایت، سعی می کند تا فایلهای مربوط به نقشه سایت را بروز رسانی کند ولی جواز نوشتن برروی این فایلها داده نشده است. برای حل مشکل ، باید تمامی فایلهای موجود در ریشه را که پسوند .xml دارند، مجوز نوشتنی بدهید.

سئوال: درهنگام ثبت مشتری جدید و درمرحله آخر پرداخت نهایی و بطور کلی در هر جاییکه سیستم سعی در ارسال ایمیل می کند پیغام خطای زیر صادر می شود:

Warning:

fsockopen() [function.fsockopen]: php_network_getaddresses: gethostbyname failed in C:\xampp\htdocs\e-virtu\includes\classes\class.smtp.php on line 107

جواب : دلیل صدور این خطا، اشکال در پیکرندی صحیح تنظیمات مربوط به اختیارات میل می باشد، اگر برروی کامپیوتر شخصی اقدام به نصب ویرچو کرده اید، در قسمت مدیریت تنظیمات –  اختیارات ایمیل مقدار فرستادن نامه ها را به false تغییر دهید، تا سیستم دیگر تلاشی برای ارسال ایمیل نکند.

اگر برروی سرور هستید و این خطا صادر شده استف لطفا به بخش تنظیمات –  اختیارات ایمیل این دفترچه راهنما مراجعه فرمایید، و در آنجا توضیحات و دستورالعملها را با دقت دنبال کنید.

سئوال: برخی از صفحات فروشگاه مثل صفحه عضویت یا پرداخت نهایی به درستی کار نمی کند و به هنگام مراجعه به این صفحات در بخش آدرس مرورگر در ابتدای آدرس فروشگاه به جای http مقدار https قرار گرفته است!

جواب: مشکل از اینجا ناشی می شود که شما هنگام نصب برنامه گزینه استفاده ازSSL  را انتخاب کرده اید، درحالی که انتخاب این گزینه به تنهایی برای استفاده از یک ارتباط امن SSL کافی نیست. برای استفاده از SSL ابتدا باید گواهینامه مربوطه را از طرف یک شرکت معتبر فعال در این زمینه خریداری کنید و بعد آن را برروی سایت خودتان نصب کنید. که انجام این مراحل کمی پیچیده و هزینه‌بر می باشد.

برای برطرف کردن این مشکل، شما دو راه حل دارید یا باید فروشگاه را از ابتدا نصب کنید و این بار گزینه استفاده ازSSL  را انتخاب نکنید. ویا اینکه بصورت دستی فایلهای پیکربندی فروشگاه واقع در includes/configure.php  و admin/includes/configure.php را ویرایش کرده و مقدار ثابت ENABLE_SSL را از true به false تغییر دهید.

سئوال: چطور می توانم سطح دسترسی فایلی را به 777 یا 644 تغییر بدهم؟

جواب: برای این کار باید به فایل موردنظر در سرور از طریق FTP یا File Manager واقع در CPanel دسترسی داشته باشید تا بتوانید permissions آنرا تغییر دهید. در بخش ساختار فایل پوشه های فروشگاه و سطح دسترسی های بعد از نصب از همین دفترچه راهنما، می توانید در این مورد اطلاعات بیشتری کسب کنید.

سئوال: آیا امکان این وجود دارد که در عوض وارد کردن داده ها و محصولات فروشگاه برروی اینترنت، داده ها را برروی نسخه نصب شده در کامپیوتر شخصی وارد کنیم و سپس فروشگاه را به طور کامل به اینترنت منتقل کنیم؟

جواب: بله، این امکان وجود دارد. شما باید ابتدا یک نسخه از فروشگاه ساز ویرچو را برروی کامپیوتر شخصی نصب کنید و تمامی داده های فروشگاه را به راحتی در آن وارد نمایید. پس از اتمام وارد کردن داده ها، یک نسخه خالی از فروشگاه را در اینترنت، برروی وب سایت خودتان نصب کنید.

برروی کامپیوتر شخصی خود با استفاده از نرم افزار تحت وب phpMyAdmin (برای آشنایی با این نرم افزار به بخش بارگذاری فایلها برروی وب سرور و ایجاد دیتابیس مراجعه کنید) دیتابیس فروشگاه خودتان را انتخاب کرده و با استفاده از گزینه export از دیتابیس یک فایل خروجی دریافت نمایید. حال باید این فایل خروجی را با استفاده از CPanel و نرم افزار phpMyAdmin موجود در آن برروی دیتابیس فروشگاه اصلی خود (در اینترنت) Import کنید.

در آخرین مرحله از انتقال داده ها باید تمامی محتویات پوشه images در مسیر نصب فروشگاه در کامپیوتر شخصی تان را برروی هاست منتقل کنید. برای اینکار می توانید از FTP بهره بگیرید.

سئوال: فروشگاه را به طور کامل نصب کرده ام ولی در هنگام مشاهده فروشگاه با خطای زیر مواجه می شوم:

Warning:

Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/user/public_html/includes/languages/farsi.php:1) in /home/user/public_html/includes/functions/general.php on line 30

جواب: بیشتر اوقات دلیل این مشکل مربوط به فایلی می باشد که شما آنرا با استفاده از یک ادیتور غیراستاندارد نظیر notepad ویندوز ویرایش کرده اید. (در اینجا فایل farsi.php) ادیتور مذکور در ابتدای فایل ویرایش شده کاراکترهای غیرضروری به نام BOM را اضافه کرده است که سبب ایجاد این خطا می شود. برای حل این مشکل باید از یک ادیتور مناسبتر بهره بگیرید و فایل موردنظر را دوباره ویرایش کرده و کاراکترهای غیرضروری موجود در ابتدای آن (قبل از php?>) را پاک کرده و فایل را دوباره ذخیره کنید.

ما به شما توصیه می کنیم که از ادیتور notepad++ استفاده کنید که می توانید آخرین نسخه آنرا از لینک زیر دانلود کرده یا در داخل سی دی نسخه تجاری فروشگاه ساز ویرچو پیدا کنید:

http://sourceforge.net/projects/notepad-plus/files/

سئوال: وقتی کاربری از طریق فرم تماس با ما، سعی می کند متنی را برای ما ارسال کند، این نامه از چه طریقی به دست مدیریت فروشگاه می رسد؟

جواب: موارد ارسالی از طریق فرم تماس با ما به آدرس ایمیل مدیریت فروشگاه ارسال می شود. شما می توانید این آدرس ایمیل را از طریق بخش مدیریت و منوی تنظیمات فروشگاه من تعیین نمایید.

سئوال: آیا امکان نصب این سیستم فروشگاه برروی زیردامنه (subdomain) یا مسیری غیر از root اصلی وب سایت وجود دارد؟

جواب: شما می توانید در هر مسیر یا زیردامنه ای که مایل باشید فروشگاه ساز ویرچو را نصب کنید. مراحل نصب هیچ تفاوتی نخواهند داشت، فقط شما باید آدرس مسیر نصب را به صورت دقیق در مرورگرتان وارد کنید.

 

 

 

قدرت یافته با Zoopeer - © Zoopeer CMS 2005-2013