مدیریت بنرهای تبلیغاتی

با این ابزار میتوانید بنرهای تبلیغاتی فروشگاه خود را مدیریت کنید. بنرها پیام یا تصویرهای تبلیغاتی هستند که در یک (یا چند) صفحه فروشگاه شما اطلاعات تبلیغاتی به مشتریان شما نمایش می دهند. بنرهای فروشگاه شما در پایین صفحه نمایش فروشگاه و یا در باکس تبلیغات نمایش داده می‌شوند، اما شما میتوانید در بالا یا قسمت های مختلف فروشگاه خود بنر تبلیغاتی داشته باشید که برای راه اندازی آنها لازم است تا با بخش پشتیبانی شرکت تماس بگیرید. شکل زیر بخش های ابزار مدیریت بنرها را در بخش مدیریت فروشگاه ساز ویرچو نمایش می‌دهد.

 

 

برای اضافه کردن یک بنر از دکمهاستفاده کنید صفحه ای باز می شود که اطلاعات خواسته شده را باید وارد کنید.

در اینجا شما باید خصوصیات متن یا گرافیک تبلیغاتی خود را برای نمایش صحیح در سایت مشخص نمایید. به این منظور مراحل زیر را باید طی کنید:

 

 

یک نام برای بنر تبلیغاتی خود در فروشگاه انتخاب نموده و در قسمت عنوان بنر تایپ نمایید. سعی کنید از نام‌های با معنی استفاده کنید چون این نام در هنگامی که مشتری کلید ماوس را روی بنر برای چند لحظه ساکن نگه می‌دارد، در یک باکس زرد رنگ (که اصطلاحا Tool Tip نامیده می‌شود) ظاهر می‌شود.

اگر روی بنر تبلیغاتی کلیک نمائید، به آدرس دیگری که معمولا صفحه یا سایت دیگری می‌باشد هدایت می‌شوید. آدرس صفحه یا سایت مورد نظر خود را در قسمت آدرس بنر تایپ نمایید.

گروه بنر : از لیست مقابل می توانید گروه مورد نظر را انتخاب نمایید در اکثر قالبها نسخه تجاری حداقل دو گروه بنر جهت نمایش تعریف شده است، که نشان دهنده مکان نمایش بنرها می باشد.

در صورتی که برای یک گروه بنر بیش از یک بنر تعریف نمایید، آنگاه به طور تصادفی در هر بار یکی از آنها نمایش داده خواهد شد.

در صورتیکه نیاز به محلهای نمایش بیشتری جهت بنرهای خود دارید لطفا با دپارتمان پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

گرافیک نمایشی که باید بنر تبلیغاتی شما از آنجا صدا شده و در صفحه فروشگاه نمایش داده شود در بخش تصویر انتخاب کنید.

اگر در سایت خود از گرافیک های تبلیغات متغیر و دینامیک استفاده نمی‌کنید و نمی خواهید که یک تصویر را برروی وب سرور بفرستید و یا اگر فقط می‌خواهید از تصاویر موجود بارگذاری شده بر روی سرور استفاده کنید، گزینه مسیر فایل تصویر (ذخیره شود در ) را خالی رها کنید.

در بخش متن HTML شما میتوانید بجای تصاویر گرافیکی تبلیغاتی، متون تبلیغاتی ساخته و در صفحات فروشگاه خود نمایش دهید. کار با ویرایشگر قوی فروشگاه ساز ویرچو  را در پیوست های همین جزوه آموزشی مطالعه بفرمایید. مثلا با استفاده از این ادیتور شما می توانید فیلمهای تبلیغاتی را نیز نمایش دهید.

در وارد کردن اطلاعات به نکات زیر توجه کنید :

  • از یک تصویر یا متن HTML برای بنر خود استفاده کنید، نه از هر دو
  • متن HTML حق تقدم بیشتری نسبت به تصاویر دارد.

در بکار بردن تصویر :

  • پوشه ای که فایل را می‌فرستید باید حق دسترسی کافی (نوشتنی) داشته باشد!
  • کادر ذخیره کردن در باید با نام یک پوشه موجود بر روی سرور پر بشود و به انتهای آن یک کاراکتر اسلش افزوده شود. (مثال: /banners )

در مورد بخش انقضا :

  • فقط یکی از دو کادر انقضاء در و یا آثار/تعداد نمایش را باید پر کنید.
  • اگر نمی خواهید که تاریخی برای انقضا یافتن بنر تعیین کنید، یعنی بنر برای همیشه فعال باشد، پس کادر مربوطه را خالی رها کنید .

نکات در مورد بخش برنامه ریزی :

  • اگر یک تاریخ برای کادر برنامه ریزی تعیین شود ، بنر در آن تاریخ تعیین شده فعال خواهد شد .
  • همه بنرهایی که برنامه ریزی شده اند غیر فعال خواهند بود تا وقتیکه زمان فعالیت آنها فرا برسد، برای فعال کردن آنها روی نشانه فعال کردن کلیک کنید.

با زدن دکمه صفحه ای باز می شود که در آن آمار بنر بصورت نمودار خطی نمایش داده می شود. (مانند شکل زیر).  نمودار جدول آمار بصورت اعداد نمایش داده میشوند. شما می توانید آمار بنرها را به صورت روزانه ، ماهانه و سالانه در نمودار مشاهده کنید. منحنی آبی رنگ تعداد نمایش بنر مورد نظر و رنگ قرمز تعداد کلیک روی بنر را نمایش می‌دهد. 

 

قدرت یافته با Zoopeer - © Zoopeer CMS 2005-2013