پشتیبان گیری از پایگاه داده

در این بخش میتوانید از اطلاعات پایگاه داده های فروشگاه خود یک پشتیبان یا اصطلاحا Backup بگیرید تا در صورت لزوم و درهنگام خرابی های احتمالی آن را ترمیم کنید. اطلاعات فروشگاه اینترنتی برای کاربران و مدیران فروشگاه ارزشمند است و وقت و انرژی زیادی برای آماده سازی آن اطلاعات صرف می‌شود. بنابراین هر چند وقت یکبار نسبت به تهیه فایل پشتیبان اقدام کنید.

به خاطر برخی از محدودیتهای این روش پشتیبان گیری پیشنهاد می کنیم که از طریق پنل هاست اقدام به پشتیبانگیری نمایید در مورد نحوه انجام اینکار در پیوست آموزش سریع کار با CPanel توضیحات لازم ارائه شده است.

 

 

 برای پشتیبان گرفتن دکمهرا انتخاب کنید . صفحه جدیدی به باز می شود که باید در مورد آن توضیحاتی ارائه کنیم.

 

 

برای عملیات پشتیبان‌گیری جدید باید روی دکمه پشتیبان گیری کلیک کنید اما قبل از آن برخی تنظیمات روی فایل پشتیبان قابل انجام است. مثلا اگر روی گزینه بدون فشرده سازی (فایل SQL خالص) کلیک کنید، میتوانید اطلاعات فروشگاه خود را بدون فشرده کردن اطلاعات آن Backup گیری نمایید. در اینصورت سایز فایل پشتیبان شما بالا خواهد بود. در شکل بالا سایز فایل پشتیبان db_virtu-20090430073718.sql فقط 220 کیلوبایت است ولی ممکن است این اندازه برای فروشگاه شما بسیار بیشتر باشد. از عمده محدودیت های این انتخاب اینست که اگر بخواهید اطلاعات پشتیبان فروشگاه خود را از روی اینترنت دانلود کنید و خط پرسرعت اینترنت هم نداشته باشید، زمان زیادی را باید برای دانلود آن صرف خواهید کرد.

اگر پشتیبان بطور کامل گرفته شده باشد پیغام ( موفقیت : پایگاه داده ذخیره شد . ) در بالای صفحه نمایش داده می شود .

برای ترمیم کردن پایگاه داده ها میتوانید از دکمهاستفاده کنید .

قبل از عملیات ترمیم از پایگاه داده خود نسخه پشتیبان تهیه فرمایید تا در صورت بروز هرگونه مشکلی امکان بازیابی اطلاعات وجود داشته باشد.

توجه داشته باشید که به هیچ وجه عملیات ترمیم را قطع نکنید تا پایگاه داده ها بطور کامل ترمیم شود . فایل پشتیبان پایگاه داده ها در شاخه مربوط به پشتیبانگیری که آدرس آن در زیر فایلها قرار دارد و برای دانلود فایل پشتیبان پایگاه داده ها از دکمهدر سمت راست نام آن استفاده کنید . 

 

قدرت یافته با Zoopeer - © Zoopeer CMS 2005-2013