ماژول های جمع سفارش

ماژولهای جمع سفارش شامل ماژولهایی می باشند که در محاسبه و نمایش جمع کل سفارش مورد استفاده قرار می گیرند.

 

توجه کنید که دستکاری ناآگاهانه در قسمت مرتبه طبقه بندی از تنظیمات هریک از این ماژولها ممکن است موجب مشکلاتی در محاسبه جمع کل سفارش شود.

کوپن تخفیف: درمورد کوپن تخفیف و ضرورت استفاده از آن در بخش فروشگاه - کوپن تخفیف به تفضیل سخن گفتیم. در این بخش تنها به تنظیمات این ماژول می پردازیم:

برای ویرایش تنظیمات مربوط به ماژول کوپن تخفیف از دکمه ویرایش می توانید استفاده نمایید، در قسمت تنظیمات مربوط به این ماژول، توضیحات گویا و کامل است، تنها متذکر می شویم که از طول کد تصادفی، زمانی استفاده می شود که در هنگام تعریف یک کوپن جدید در بخش فروشگاه – کوپن تخفیف محل کد تخفیف را خالی رها کنید، در این صورت به طور خودکار یک کد تصادفی تولید خواهد شد. برای جلوگیری از سوء استفاده و حدس زدن کد تخفیف توصیه میکنیم طول این کد کمتر از 6 رقم نباشد.

کمترین هزینه سفارش: این ماژول امکان تعیین حداقل زیر جمع + مالیات سفارش را به مدیریت فروشگاه می دهد. برای انجام اینکار ابتدا این ماژول را با استفاده از دکمه نصب راه اندازی کنید. سپس لازم است تا تنظیمات مربوط به این ماژول را بروز رسانی نمایید، برای اینکار با دکمه ویرایش به قسمت ویرایش تنظیمات وارد شوید. برای فعال کردن ماژول باید در قسمت اجازه دادن به کمترین هزینه گزینه بلی را انتخاب نمایید.

ما در اینجا برای آشنایی بیشتر شما با نحوه اعمال تغییرات درتنظیمات این ماژول، مثالی را پیاده سازی می کنیم:

در قسمت هزينه سفارش در سفارشات زير مقدار 10،000 را وارد کرده، و درقسمت هزينه سفارش مقداری که جمع کل بدون احتساب هزینه حمل و نقل کمتر از 10،000 باشد، باید به جمع سفارش افزوده شود را بنویسید که در این مثال 5،000 می باشد. حال دکمه بروزرسانی را کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوند.

حمل ونقل: این ماژول تنظیمات مربوط به نمایش و محاسبه هزینه حمل ونقل را شامل می شود. برای عدم نمایش هزینه حمل ونقل در مشخصات صورتحساب دربخش پرداخت نهایی می توانید گزینه نمايش حمل و نقل را برروی خیر قرار دهید.

از امکانات مفید این ماژول امکان تعریف هزینه حمل ونقل رایگان برای تشویق مشتری به خرید می باشد. برای مثال فرض کنید در فروشگاه می خواهید بعنوان هدیه به مشتری، اگر جمع کل خرید مشتری بدون احتساب هزینه حمل ونقل بیشتر از 1،000،000 ریال باشد، هزینه حمل و نقل برای آن سفارش را رایگان در نظر بگیرید.البته تنها در صورتیکه آدرس سفارش مشتری در داخل کشور باشد. برای انجام این کار وارد قسمت ویرایش تنظیمات شوید، در بخش اجازه دادن به حمل و نقل رايگان گزینه بلی را انتخاب کنید و در قسمت حمل و نقل رايگان در سفارشات بالای مقدار 1،000،000 را وارد کنید. در قسمت حمل و نقل رايگان برای سفارشات حالت نیز گزینه محلی را انتخاب کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

زیر جمع، مالیات، مجموع: اگر علاقه مندید تا در قسمت صورتحساب پرداخت نهایی، هریک از این مقادیر  نمایش داده نشوند، می توانید در تنظیمات مربوط به این ماژولها درقسمت نمايش گزینه خیر را انتخاب کنید.

کارمزد شرکت پیمانکار پست (دنیا گستر)، کارمزد شرکت پیمانکار پست (ایران مارکت سنتر):  در مورد کاربرد این ماژولها در توضیح ماژولهای پرداخت در محل مربوطه توضیح داده شده است، به طور کلی این ماژولها در کنار ماژولهای پرداخت در محل می توانند مورد استفاده قرار گیرند در غیر این صورت کاربردی نخواهند داشت.

در ماژول کارمزد شرکت پیمانکار پست (دنیا گستر) گزینه مبلغ اضافي مربوط به پيمانکار به خاطر این می باشد که شرکت دنیاگستر برای هر سفارش مبلغ 4000 ریال(این مبلغ ممکن است افزایش یافته باشد) اضافه می کند، که باعث مغایرت بین فاکتور فروشگاه و فاکتور صادر شده از دنیاگستر می شود.

قدرت یافته با Zoopeer - © Zoopeer CMS 2005-2013