نحوه نصب فروشگاه ساز ویرچو

نحوه نصب با استفاده از ابزار نصب خودکار

حال نوبت به بارگذاری فایل‌های فروشگاه ساز ویرچو و نصب آن میرسد. برای اینکار ابتدا باید برنامه ویرچو را بروی هارد دیسک کامپیوترتان کپی کرده و سپس اگر فایل دریافتی (معمولا نام های مختلفی دارد اما در این نسخه نام فایل فروشگاه virtu_package.zip است) به صورت فشرده (ZIP) در اختیار شما قرار دارد، آنرا از حالت فشرده خارج کنید. (Unzip) اینکار معمولا بوسیله ابزار‌های خاصی بنام‌های WinZip یا 7zip صورت می‌گیرد.  سپس پوشه virtu_package را باز کرده و کلیه فایل‌های آنرا کپی نموده و سپس به محلی که برنامه XAMPP را در آنجا نصب کرده‌اید بروید. (معمولا c:\xampp) و بعد بداخل پوشه htdocs رفته یک فولدر ایجاد کنید. (مثلا: e-virtu) و کلیه فایل‌های فولدر virtu_package را بداخل آن کپی نمائید. مانند شکل زیر:

 

حال برروی مرورگرخود این آدرس را تایپ کنید: 

http://localhost/e-virtu/

نحوه نصب فروشگاه ساز ویرچو

فروشگاه ساز ویرچو به طور اتوماتیک تشخیص می‌دهد که باید عملیات نصب را انجام دهد، لذا برنامه نصب تحت وب را به صورت اتوماتیک اجرا کرده و این صفحه ظاهر می‌شود.

 

 

برنامه به صورت اتوماتیک سازگاری فروشگاه با تنظیمات PHP را چک کرده و در جعبه سمت راست نتیجه آن ظاهر می‌شود. در صورتیکه مغایرت مهمی با تنظمیات مورد نظر ویرچو وجود داشته باشد، آنگاه سیستم از ادامه نصب تا زمان رفع شدن مشکل جلوگیری خواهد نمود برخی از مشکلات به صورت زیر می باشند:

 

  • عدم  وجود دسترسی های نوشتی لازم برای فایلهای configure.php و پوشه media
  • عدم فعال بودن OpenSSL : این مشکل معمولا در هنگام نصب برروی لوکال اتفاق می افتد، جهت رفع این مشکل باید فایل php.ini را ویرایش نمایید درصورتیکه از  نرم افزار xampp استفاده می نمایید کافیست در پوشه نصب شده در داخل پوشه xampp\apache\bin فایل php.ini را پیدا نموده و در یک ادیتور استاندارد آنرا ویرایش نمایید: خط زیر را پیدا کرده

;extension=php_openssl.dll

و کاراکتر سی می کالن (;) را از ابتدای سطر بردارید تا به صورت زیر درآید:

extension=php_openssl.dll


حال کافیست تا Apache را دوباره راه اندازی نمایید (stop و start نمایید) تا تغییرات اعمال شود.

در صورتیکه مشکلی وجود نداشته باشد، در مرحله اول باید شماره سریال پکیج خریداری شده و کد فعالسازی مربوطه را که از سایت ویرچو (virtu.ir) تهیه نموده اید وارد نمایید و برروی ادامه کلیک نمایید.
نکته: نحوه تهیه کد فعالسازی در فلوچارت موجود در پکیج به طور کامل توضیح داده شده است.

در صفحه بعد تنظیمات مربوط به سرور پایگاه داده ظاهر می‌شود، که برای ادامه باید تنظیمات زیر را انجام دهید:
سرور پایگاه داده :
آدرس سرور پایگاه‌داده در صورتیکه فروشگاه را برروی اینترنتی (Host) نصب شود، localhost یا آدرس IP  (مثلا: 192.168.1.23) می باشد. اگر فروشگاه را برروی کامپیوتر شخصی خود نصب می‌کنید، localhost را تایپ کنید. (در اکثر موارد localhost مورداستفاده قرار می گیرد)
نام کاربری:
معمولا نام کاربری در نصب فروشگاه بروی سرور میزبان (Host) نام‌کاربری قابل استفاده برای برقراری ارتباط با MySQL ‌می باشد که خودتان تعریف کرده اید. در زمان نصب فروشگاه برروی کامپیوتر شخصی  اگر از نام کاربری پیش‌فرض (root) استفاده می‌کنید. root را تایپ کنید.
کلمه عبور:
کلمه‌عبوری که به همراه نام‌کاربری برای برقراری ارتباط با سرور پایگاه داده استفاده خواهد شد. کلمه عبور در زمان نصب فروشگاه برروی کامپیوتر شخصی شما اگر از نام کاربری پیش‌فرض (MySql(root استفاده می‌کنید، خالی خواهد بود.
•  نام پایگاه داده:
نام پایگاه داده‌ای که با برنامه تحت وب PhpMyAdmin ساخته اید  (مثلا ما پایگاه داده‌ایی با نام e-virtu ساخته ایم).
ایجاد داده های نمونه:
در این قسمت با انتخاب و علامتدار کردن این گزینه داده‌های نمونه جهت تست سیستم فروشگاه و کار با آن برروی پایگاه داده فروشگاه نصب می‌شود. در غیر اینصورت فروشگاه کاملا خالی نصب شده و خود شما باید با داده‌های فروشگاه خود آنرا پر نمائید.

محل ذخیره Session:
معمولا به صورت پیش فرض بروی فایلها قرار می‌گیرد. و مشخص میکند که اطلاعات Session به چه صورتی در فروشگاه ذخیره شوند. برای ایجاد امنیت بیشتر می توانید گزینه پایگاه داده را انتخاب کنید.

 

 

بعد از انجام تنظیمات بروی ادامه کلیک کنید.
در مرحله بعد به صفحه تنظیمات نصب می‌رسیم. وب‌سرور وظیفه ارائه صفحات فروشگاه آنلاین شما به میهمانان و مشتریان‌تان را برعهده دارد. تنظیم پارامترهای وب‌سرور به ما اطمینان می‌دهد که لینکهای صفحات به محل‌های معتبر ارجاع داده می‌شوند.
اطلاعات این بخش به صورت اتوماتیک توسط سیستم استخراج شده و جهت تائید شما در این صفحه ظاهر می‌شود و در بیشتر مواقع نیازی به تغییر آنها نیست. بنابراین روی دکمه ادامه کلیک می‌کنیم.

 

 

حال نوبت به تنظیمات فروشگاه می‌رسد. در این قسمت نام صاحب فروشگاه، نام مدیر اصلی فروشگاه که اصطلاحا Admin نامیده می‌شود، آدرس ایمیل کاربر Admin و  رمز عبور برای ورود به بخش مدیریت فروشگاه را انتخاب می‌کنیم و سپس برروی دکمه ادامه کلیک می‌کنیم.

 

 

نکته: جهت تولید کلمه عبور تصادفی جدید با امنیت بالا کافیست تنظیمات مربوطه مانند طول کلمه عبور را تعیین نمایید و برروی دکمه کلمه عبور جدید کلیک نمایید.
در پایان نصب به صفحه پایان هدایت می‌شوید. در این صفحه شما امکان رفتن به خود فروشگاه و یا بخش تنظیمات مدیریت را دارید.
 

قدرت یافته با Zoopeer - © Zoopeer CMS 2005-2013