ماژول بانک پاسارگاد

عملکرد این ماژول نیز دقیقا مانند ماژول بانک سامان می باشد که جهت دریافت مبالغ سفارش از طریق درگاه بانک پاسارگاد و با استفاده از کارت بانکی مشتریان استفاده می شود. (لطفا ابتدا توضیحات مربوط به ماژول بانک سامان را مطالعه نمایید). در هنگام استفاده از این ماژول در فروشگاه مشتری با اتصال به درگاه بانک پاسارگاد قادر خواهد بود با کارت بانکهای عضو شبکه شتاب مبلغ کل سفارش را پرداخت نماید. جهت استفاده از این ماژول بایستی با بانک پاسارگاد قرارداد پذیرندگی اینترنتی را امضا کرده باشید و تنها با افتتاح حساب در بانک پاسارگاد نمی توان به درگاه این بانک متصل شد.

پس از نصب ماژول جهت فعال کردن آن باید تنظیمات زیر را انجام دهید:

فعال کردن ماژول بانک پاسارگاد: با انتخاب گزینه True ماژول بانک پاسارگاد در صفحه نحوه پرداخت فروشگاه ظاهر می گردد و مشتری می‌تواند جهت پرداخت مبلغ سفارش آنرا انتخاب کند.

کد پذیرنده Merchant ID: دارندگان فروشگاه‌های اینترنتی با مراجعه به بانک پاسارگاد با عقد قرارداد و افتتاح حساب در آن بانک یک کد پذیرندگی یا اصطلاحا Merchant ID دریافت می‌کنند که باید در این قسمت آنرا وارد نمایند.

شماره پایانه پذیرنده Terminal ID: به هنگام دریافت کد پذیرنده Merchand ID از سمت بانک، شماره پایانه پذیرنده Terminal ID نیز در اختیارتان قرار داده می شود که باید در این قسمت وارد نمایید.

مسیر فایل کلید خصوصی: جهت اتصال به درگاه بانک پاسارگاد باید اطلاعات تراکنش توسط کلید خصوصی و با الگوریتم رمزگذاری نامتقازن کدگذاری شوند تا امنیت تراکنش بانکی بدین ترتیب تضمین گردد. کلید خصوصی توسط بانک در اختیار شما قرار داده میشود و باید به صورت کاملا محرمانه نگهداری شود و در صورتی که این کلید در اختیار شخص ثالثی قرار گیرد امکان دسترسی به تراکنشهای بانکی شما وجود خواهد داشت. کلید خصوصی اختصاصی به فروشگاه را باید در فرمت xml در یک فایل در محل مطمئنی از سرور ذخیره کرده و آدرس کامل فایل را در این گزینه وارد نمایید. توجه داشته باشید که استفاده از کلید خصوصی غیرمعتبر یا عدم ذخیره صحیح آن در فایل xml سبب خواهد شد که اتصال فروشگاه به درگاه بانک به درستی برقرار نشود.

مرتبه طبقه‌بندی برای نمایش:  رتبه نمایش ماژول بانک پاسارگاد درلیست نحوه پرداخت را مشخص می کند.

منطقه پرداخت: اگر قصد دارید تا این روش پرداخت فقط برای منطقه خاصی فعال باشد، آنرا از اینجا می توانید انتخاب کنید تا این ماژول فقط برای مشتریانی که آدرسشان در منطقه موردنظر است قابل مشاهده و انتخاب باشد.

تنظیم وضعیت سفارش: مشخص می کند که در فروشگاه، سفارشاتی را که با این روش پرداخت می شوند، بعد از تایید صحت پرداخت به صورت خودکار از درگاه بانک، در چه وضعیتی قرار خواهند گرفت، که سه وضعیت برای سفارشات در سیستم ویرچو تعریف شده است : منتظر رسیدگی، در حال آماده شدن، تحویل داده شده. معمولا گزینه در حال آماده شدن بهترین انتخاب است.

قدرت یافته با Zoopeer - © Zoopeer CMS 2005-2013