ماژول بانک ملت

عملکرد این ماژول نیز دقیقا مانند ماژول بانک سامان می باشد که جهت دریافت مبالغ سفارش از طریق درگاه بانک ملت و با استفاده از کارت بانکی مشتریان استفاده می شود. (لطفا ابتدا توضیحات مربوط به ماژول بانک سامان رامطالعه نمایید) در هنگام فعال بودن این ماژول نیز همانند ماژول بانک سامان مشتری قادر است توسط کارت بانکهای عضو شبکه شتاب و از طریق درگاه بانک ملت نسبت به پرداخت مبلغ سفارش اقدام کند.. جهت استفاده از این ماژول بایستی با بانک ملت قرارداد پذیرندگی اینترنتی را امضا کرده باشید و تنها با افتتاح حساب در بانک ملت نمی توان به درگاه این بانک متصل شد.

پس از نصب ماژول جهت فعال کردن آن باید تنظیمات زیر را انجام دهید:

فعال کردن ماژول بانک ملت: با انتخاب گزینه True ماژول بانک ملت در صفحه نحوه پرداخت فروشگاه ظاهر می گردد و مشتری می‌تواند مبلغ را از درگاه پرداخت اینترنتی بانک ملت و با کارت بانکی خود پرداخت کند.

حالت آزمایشی: در صورتی که قصد آزمایش این ماژول با اتصال به سرور تست بانک ملت را دارید این گزینه را برروی True قرار دهید. معمولا در هنگام عقد قرارداد با بانک ملت ابتدا باید به سرور تست این بانک متصل شده و یک تراکنش آزمایشی ثبت کنید تا اطلاعات لازم جهت اتصال به سرور اصلی بانک پس از تایید دپارتمان فنی بانک در اختیار فروشگاه شما قرار داده شود. پس از اتمام آزمایش این گزینه را برروی False قرار دهید.

شماره پایانه پذیرنده Terminal ID: دارندگان فروشگاه‌های اینترنتی با مراجعه به بانک ملت (یا شرکت وابسته به آن بانک– به پرداخت ملت) با عقد قرارداد و افتتاح حساب در آن بانک شماره پایانه پذیرنده Terminal ID برایشان در سرور بانک اختصاص داده خواهد شد. بدون شماره پایانه امکان اتصال فروشگاه ویرچو به درگاه بانک وجود نخواهد داشت.

نام کاربری Username : نام کاربری پس از عقد قرارداد با بانک در اختیار شما قرار داده خواهد شد که باید در این قسمت وارد نمایید.

کلمه عبور User Pass: کلمه عبور مرتبط با نام کاربری شما در سرور بانک که به هنگام ارسال اطلاعات پذیرندگی از سمت بانک در اختیارتان قرار داده می شود.

مرتبه طبقه‌بندی برای نمایش:  رتبه نمایش ماژول بانک ملت درلیست نحوه پرداخت را مشخص می کند.

منطقه پرداخت: اگر قصد دارید تا این روش پرداخت فقط برای منطقه خاصی فعال باشد، آنرا از اینجا می توانید انتخاب کنید تا این ماژول فقط برای مشتریانی که آدرسشان در منطقه موردنظر است قابل مشاهده و انتخاب باشد.

تنظیم وضعیت سفارش: مشخص می کند که در فروشگاه، سفارشاتی را که با این روش پرداخت می شوند، بعد از تایید صحت پرداخت به صورت خودکار از درگاه بانک، در چه وضعیتی قرار خواهند گرفت، که سه وضعیت برای سفارشات در سیستم ویرچو تعریف شده است : منتظر رسیدگی، در حال آماده شدن، تحویل داده شده. معمولا گزینه در حال آماده شدن بهترین انتخاب است.

قدرت یافته با Zoopeer - © Zoopeer CMS 2005-2013