ماژول بانک سامان

با نصب این ماژول شما می‌توانید از طریق درگاه پرداخت بانک سامان، فروشگاه اینترنتی خود را به شبکه بانکی شتاب متصل کرده و اقدام به دریافت وجوه کالا و خدمات خود از طریق کارت‌پول مشتریان خود نمائید. مهم نیست که مشتری شما کارت‌پول خود را از چه بانکی تهیه کرده باشد اگر کارت مشتریان دارای 4 گزینه زیر باشد، میتواند از طریق درگاه پرداخت بانک سامان و شبکه شتاب پول را از حساب مشتری شما کم کرده و به حساب فروشگاه شما واریز کند. این 4 گزینه که باید در روی کارت موجود باشد عبارتند از:

  • شماره 16 رقمی روی کارت که اصطلاحا PAN کارت نامیده میشود.
  • PIN کارت که شماره رمز اینترنتی کارت‌پول است.
  • کد سه رقمی روی کارت ( در بعضی از کارت‌ها در پشت کارت درج شده) که اصطلاحا کد CVV2 نامیده میشود.
  • تاریخ انقضا روی کارت که اصطلاحا EXP. Date نامیده می‌شود.

اگر این ماژول را روی فروشگاه خود نصب کرده باشید. برای فعال کردن آن اطلاعات زیر از شما درخواست خواهد شد که با ویرایش ماژول پس از نصب می توانید این اطلاعات را وارد کنید. توجه داشته باشید که قبل شروع استفاده از این ماژول حتما باید با بانک سامان قرارداد پذیرندگی اینترنتی را امضا کرده باشید، فقط داشتن حساب بانکی در بانک سامان جهت استفاده از این ماژول کافی نمی باشد.

فعال کردن ماژول بانک سامان: با انتخاب گزینه True ماژول بانک سامان در صفحه نحوه پرداخت فروشگاه ظاهر می شود و می‌توانید مبلغ سفارش را از مشتری توسط درگاه پرداخت اینترنتی بانک سامان دریافت کنید.

کد پذیرنده Merchant ID: دارندگان فروشگاه‌های اینترنتی با مراجعه به بانک سامان (یا شرکت وابسته به آن بانک– شرکت سامان پرداخت) با عقد قرارداد و افتتاح حساب در آن بانک یک کد پذیرندگی یا اصطلاحا Merchant ID دریافت می‌کنند که باید در این قسمت آنرا وارد نمایند.

کلمه عبور پذیرنده Merchant Password: کلمه عبور پذیرنده برای امنیت بیشتر تراکنش‌های ارسالی در اینجا نوشته می‌شود.

فعال کردن رنگ بندی: در زمانیکه مشتری می‌خواهد اطلاعات کارت خود را برای خرید وارد نماید به صفحه پرداخت بانک وصل میشود. این صفحه کاملا امن بوده و رنگ‌بندی کاملا مشخصی دارد. اگر بخواهید با ارسال دستورات خاصی این رنگ‌بندی را تغییر دهید باید این گزینه را True کنید.

مسیر فایل XML : مسیر فایلی است که اطلاعات مربوط به رنگ‌بندی صفحه پرداخت بانک سامان را تغییر می‌دهد.

مرتبه طبقه‌بندی برای نمایش:  رتبه نمایش ماژول بانک سامان درلیست نحوه پرداخت را مشخص می کند.

منطقه پرداخت: اگر قصد دارید تا این روش پرداخت فقط برای منطقه خاصی فعال باشد، آنرا از اینجا می توانید انتخاب کنید تا این ماژول فقط برای مشتریانی که آدرسشان در منطقه موردنظر است قابل مشاهده و انتخاب باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد منطقه و نحوه تعریف آن به بخش مناطق/مالیاتها در این دفترچه راهنما مراجعه کنید.

تنظیم وضعیت سفارش: مشخص می کند که در فروشگاه، سفارشاتی را که با این روش پرداخت می شوند، بعد از تایید صحت پرداخت به صورت خودکار از درگاه بانک، در چه وضعیتی قرار خواهند گرفت، که سه وضعیت برای سفارشات در سیستم ویرچو تعریف شده است : منتظر رسیدگی، در حال آماده شدن، تحویل داده شده. معمولا گزینه در حال آماده شدن بهترین انتخاب است که در این صورت هنگام مدیریت سفارشات شما با مشاهده این وضعیت اطمینان خواهید داشت که مبلغ سفارش به طور کامل پرداخت شده است.

 

قدرت یافته با Zoopeer - © Zoopeer CMS 2005-2013