کوپن تخفیف

یکی از شیوه های بازاریابی و جذب مشتری، استفاده از کوپن تخفیف و ایجاد علاقه در او برای خرید از فروشگاه می‌باشد. برای این منظور در نسخه تجاری فروشگاه ساز ویرچو ما اقدام به ارائه این قابلیت ویژه کرده ایم. برای این منظور روی لینک کوپن تخفیف واقع در منوی مدیریتی سمت چپ پنجره کلیک کنید و دکمه کوپن جدید را انتخاب کنید. پنجره زیر ظاهر می‌شود.

 

 

در این قسمت باید مشخصات کوپن تخفیف را پر نمائید. برای این منظور ابتدا کد کوپن را که معمولا یک عدد چند رقمی و کاملا اختیاری است را وارد کنید. یکی از قابلیتهای مفیدی که دراین ماژول وجود دارد این است که اگر کد کوپن را خالی رها کنید سیستم خود یک کد (به صورت پیش فرض) 6 رقمی(نحوه تنظیم تعداد رقمهای کد تصادفی تولید شده در بخش  ماژولها- جمع سفارش- کوپن تخفیف این دفترچه راهنما شرح داده شده است) کاملا تصادفی تولید خواهد کرد. سپس توضیحات و بعد مقدار تخفیف را نیز تعیین کنید.

در این فروشگاه ما چند مدل تخفیف را پشتیبانی می‌کنیم:

  • مبلغ ثابت
  • تخفیف درصدی
  • تخفیف حمل و نقل

تاریخ شروع و پایان این کوپن و حداکثر تعداد استفاده از آن برای هر فرد را مشخص کرده و میزان حداقل سفارش و خریدی که مشتری باید انجام دهد تا این کوپن مشمول حال ایشان شود را مشخص کنید. نوع حداقل سفارش بروی دو معیار انتخاب می‌شود. یکی جمع قیمت کل یعنی مثلا کل قیمت خرید از عددی بالاتر باشد تا تخفیف کوپن شامل حال آن شود (مثلا برای خرید های بالای 100,000 ریال این کوپن تخفیف قابل استفاده باشد.) یا تعداد محصولات سفارش داده شده به تعدادی باشد که بیش از تعداد حداقل سفارش شود. مثلا اگر در حداقل سفارش شما عدد 3 وارد کرده و نوع حداقل سفارش نیز تعداد محصول باشد، مشتری باید تعداد 3 محصول را به صورت یکجا از فروشگاه خریداری کند تا این تخفیف شامل حالش گردد.

در پایان بروی دکمه افزودن کلیک کنید. مشاهده می‌کنید که این کوپن ایجاد شده به لیست کوپن‌های تخفیف شما اضافه شد. بعد از درج یک کوپن تخفیف اگر نیازی به اصلاح اطلاعات وارد شده داشتید، دکمه ویرایش را انتخاب کنید.

 

 

فیلترهای متنوعی برای کار با این ماژول در اختیار شما قرار دارد. میتوانید محصولات، سازندگان، شاخه‌ها، مشتریان و مناطق حمل و نقلی را که مشمول این کوپن تخفیف نباشند را مشخص کنید. بعنوان مثال فرض کنید در فروشگاه نمونه خودمان قصد داریم برای محصولاتی ارزان قیمت مانند کارت حافظه این کوپن تخفیف مشمول نباشد. بروی دکمه شاخه‌های غیرمشمول رفته روی شاخه کارت حافظه کلیک کرده و دکمه >>  را فشار دهید و در پایان روی ذخیره کلیک کنید. مانند شکل زیر:

 

 

مشتری در هنگام استفاده از فروشگاه و در مرحله مشخصات و نحوه پرداخت از مراحل پرداخت نهایی فروشگاه می تواند از کد کوپن تخفیف تعریف شده توسط مدیریت استفاده نماید. 

 

 

برای مشاهده و تغییر تنظیمات ماژول کوپن تخفیف، به بخش  ماژولها- جمع سفارش- کوپن تخفیف این دفترچه راهنما مراجعه کنید.

قدرت یافته با Zoopeer - © Zoopeer CMS 2005-2013