تعریف خصوصیات محصول

اگر از یک محصول چند رنگ، مدل ویا اندازه داشته باشیم لازم نیست برای هر کدام از آنها یک محصول جدید به فروشگاه اضافه کنیم بلکه می توان از ابزار خصوصیات محصولات استفاده کرد .

این بخش از سه قسمت اختیارات محصول، مقادیر اختیارات و خصوصیات محصولات تشکیل شده است:

1. در قسمت اختیارات محصول میتوان خصوصیات مربوط به محصولات خود را اضافه کنید مانند رنگ، اندازه،مدل وغیره

 

 

2. در قسمت مقادیر اختیارات برای هر کدام از خصوصیات تعریف شده یک یا چند مقدار می توان تعریف کرد مثلاً رنگ با مقدار آبی، سفید، قرمز

 

 

3. در قسمت خصوصیات محصولات می توانید یک مقدار برای محصول انتخاب کنید. در کادر مقدار قیمت هم قیمتی را که باید به / از قیمت اصلی محصول زیاد / کم شود را وارد کنید . در کادر پیشوند هم علامتی به عنوان کم شدن / زیاد شدن قیمت وارد کنید که (+) برای زیاد شدن و (-) برای  کم شدن می باشد، در نهایت دکمه را کلیک کنید .

 

 

به عنوان مثال همانطور که در شکل بالا مشاهده می نمایید، ما فرض می کنیم قیمت رنگ قرمز برای محصول دل اینسپایرون ان 5010 به میزان 100,000 ریال بیشتر از مبلغ خود محصول می باشد.

مشتری فروشگاه شما برای دیدن خصوصیات یک محصول در صفحه فروشگاه پس از انتخاب آن محصول باید روی نام آن کلیک کند تا به صفحه مشخصات محصول وارد شود. در پائین توضیحات محصول قسمتی به نام اختیارات موجود وجود دارد، مشتری با انتخاب هر یک از اختیارات، میتواند محصول مورد نظر را خریداری کند.

البته همانطور که مشاهده می نمایید، خصوصیات محصول دارای انعطاف پذیری زیادی است و شاید برای محصولات خود نیازی نداشته باشید تا قیمت یک اختیار خاص برای یک محصول خاص متفاوت باشد. اما اصولا مواقعی به وجود بیاید تا به مشتری اجازه دهیم مثلا رنگ محصول مورد درخواست خودرا انتخاب نماید. این رنگ مورد درخواستی در فاکتور سفارش در قسمت مدیریت نیز قابل مشاهده خواهد بود و می توانید دقیقا محصول مورد درخواست را برای مشتری ارسال نمایید.

قدرت یافته با Zoopeer - © Zoopeer CMS 2005-2013