وارد کردن اطلاعات محصولات

برای ورود به بخش وارد کردن اطلاعات از فایل  کافیست در بخش شاخه ها / محصولات برروی دکمهواقع در پایین صفحه کلیک نمایید.

 

 

امکان ورود اطلاعات همانند امکان خروجی گیری در نسخه جدید به فروشگاه ساز ویرچو اضافه شده است. همانطور که قبلا عنوان شد،  این دو قابلیت در کنار یکدیگر امکان فوق العاده ای را در دسترس مدیران فروشگاهها قرار می دهد. مثلا مدیر می توانید بعد از خروجی گیری از محصولات به صورت آفلاین اقدام به ویرایش محصولات موجود نماید و دوباره لیست ویرایش شده را وارد فروشگاه کند.

 صفحه وارد کردن اطلاعات از فایل از دو بخش وارد کردن محصولات و آپلود تصاویر تشکیل شده است که در ابتدا به بررسی بخش وارد کردن محصولات می پردازیم:

وارد کردن محصولات

جهت ورود اطلاعات محصولات وجود کد انبار برای تمامی محصولات در داخل فروشگاه و معادل آن در فایل ورود اطلاعات (اکسل) ضروری می باشد. همچنین جهت استفاده کامل از تمامی امکانات این بخش اکیدا پیشنهاد   می کنیم کد دسته بندی و کد سازنده برای تمامی محصولات داشته باشید. البته اگر قصد شما فقط بروزرسانی قیمتهای محصولات می باشد، وجود کد سازنده و کد دسته بندی الزامی نیست. همچینن در صورت ورود اطلاعات محصولات جدید به یک دسته بندی مشخص و پیش فرض، وارد نکردن کد دسته بندی در فایل ورود اطلاعات مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

توجه: قبل از انجام عمل ورود اطلاعات از فایل لطفا از پایگاه داده فروشگاه نسخه پشتیبان تهیه نمایید تا در صورت بروز هرگونه مشکلی امکان بازیابی اطلاعات وجود داشته باشد. (نحوه انجام اینکار در پیوست آموزش سریع cpanel توضیح داده شده است).

در این بخش جهت آپلود فایل ورود اطلاعات،  با استفاده از دکمهفایل مورد نظر را انتخاب نمایید.

در هنگام آپلود فایل ورود اطلاعات لطفا لیست فرمتهای قابل قبول در پایین این بخش را بررسی نمایید. انواع فرمتهای استاندارد اکسل مانند نسخه های  95,2003,2007,2010 قابل استفاده می باشند و علاوه براینها، جهت کاربران لینوکس و متن باز فرمتOOCalc)ods) که مربوط به نرم افزار قدرتمند و متن باز OpenOffice می باشد نیز قابل قبول است، همچینن برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان جهت تعامل با دیگر نرم افزارهای حسابداری، انبارداری و... ورود اطلاعات از فرمت استاندارد xml مهیا شده است. ( جهت اطلاع از پرتوکل استاندارد xml ویرچو  با دپارتمان فنی شرکت تماس حاصل فرمایید).

بعد از انتخاب فایل ورود اطلاعات جهت آپلود فایل برروی دکمهکلیک نمایید، با توجه به حجم فایل ارسالی و همچنین سرعت آپلود اینترنت شما ممکن است این عمل زمانبر باشد، پس لطفا صبور باشید.

در صورتیکه مشکلی در هنگام آپلود وجود نداشته باشد پیغام ارسال موفقیت آمیز در بالای صفحه برای شما نمایش داده خواهد شد:

 

 

در این مرحله تنظیمات متنوعی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده نمایید:

 

 

زبان: در هنگام افزودن محصولات و یا مثلا تغییر نام محصولات و یا توضیحات متا و .... اهمیت دارد و نشان دهنده زبان محصولات موجود در فایل ورود اطلاعات می باشد.

دسته بندی پیش فرض: برای ورود محصولات جدید کاربرد دارد، محصولاتی که دارای کد دسته بندی نمی باشند و با توجه به کد انبار سیستم تشخیص داده نشوند ، محصول جدید بوده و در دسته بندی پیش فرض قرار داده خواهند شد.

در نظر نگرفتن چند سطر از ابتدا: از عنوان این فیلد کاملا مشخص است. مثلا در فایلی که از طرف ویرچو خروجی گیری شده باشد، سطر اول اطلاعات مربوط به عنوان ستونها می باشد که باید در هنگام ورود اطلاعات در نظر گرفته نشود. مثلا ممکن است به هردلیلی نخواهید 10 سطر از ابتدای فایل اکسل در نظر گرفته شود.

در نظر نگرفتن چند سطر از انتها: معمولا این مقدار باید صفر باشد ولی در شرایط خاص ممکن است بخواهید تا مثلا 20 سطر آخر فایل ورودی در نظر گرفته نشود، که برای این منظور می توانید تعداد سطرهایی را که می خواهید در نظر گرفته نشود را در این قسمت بنویسید.

به یاد داشتن تنظیمات برای دفعات آتی: در صورت انتخاب این گزینه تمامی تنظیمات انجام شده و فیلدهای انتخاب شده ورودی  برای دفعات بعد قابل استفاده خواهد بود. انتخاب این گزینه برای فروشگاههایی که یک فایل ورودی مشخص دارند که مثلا هر روز باید قیمتهای فروشگاه را با آن بروزرسانی نمایند بسیار کاربردی می باشد.

بعد از انجام تنظیمات مورد نظر، می توانید در بلوک پایین صفحه فیلدهای معادل هر ستون را انتخاب نمایید:

 

 

در لیست کشویی مقابل هر گزینه، عنوان ستونهای فایل ورودی (اطلاعات ستونهای سطر اول) جهت انتخاب در دسترس می باشد و می توانید معادل هر فیلد را از ستونهای فایل ورودی انتخاب نمایید.

انتخاب کد انبار ضروری می باشد. در صورتیکه در سطرهای محصولات فایل ورودی، معادل کد انبار وارده شده، محصولی در فروشگاه یافت شود آن محصول با توجه به اطلاعات موجود در آن سطر بروزرسانی خواهد شد. در صورتیکه کد انبار در فروشگاه یافت نشود، اطلاعات سطر مورد نظر به عنوان یک محصول جدید در سیستم ذخیره خواهد شد، که در اینصورت اگر کد دسته بندی تعریف شده باشد، محصول جدید در همان دسته بندی ذخیره خواهد شد، در غیر اینصورت در دسته بندی پیش فرض جای خواهد گرفت.

کد دسته بندی: در هنگام خروجی گیری و ورود اطلاعات کد دسته بندی شامل تمامی کد دسته بندیهایی که محصول مورد نظر در آنها واقع شده، می باشد، و با کاراکتر ویرگول لاتین از هم جدا می شوند. یعنی در صورتیکه محصولی در شاخه ای با کد cat001 باشد و بخواهیم آنرا به شاخه ای با کد cat002 کپی دارای ارتباط نماییم، کافیست در فایل ورود اطلاعات در سطر محصول مورد نظر مقدار  cat001, cat002 را قرار دهیم.

در هنگام استفاده از این امکان حتما دقت نمایید که جداکننده کدهای دسته بندی باید ویرگول زبان انگلیسی باشد.

بعد از تعیین تمامی فیلدهای مورد نظر از ستونهای فایل ورودی برروی دکمهکلیک نمایید. در صورتیکه مشکلی وجود نداشته باشد، محصولات جدید وارد فروشگاه شده و محصولات قبلی بروزرسانی خواهند شد و گزارش انجام اینکار نمایش داده خواهد شد.

 

 

در صورتی که در هنگام ورود اطلاعات خطایی وجود داشته باشد، گزارش مفصلی در مورد خطا نمایش داده می شود که بعد از رفع مشکلات می تواتید مراحل ورود اطلاعات را دوباره طی نمایید تا تمامی محصولات بدون مشکلی مطابق فایل ورودی تغییر داده شوند.


آپلود تصاویر

بخش آپلود تصاویر که در بلوک پایین ورود اطلاعات از فایل قرار دارد، یکی دیگر از امکانات پیشرفته نسخه جدید تجاری می باشدکه هدف از آن سهولت ورود تصاویر محصولات توسط مسئول فروشگاه می باشد.

 

 

نام تصاویر مربوط به هر محصول باید برابر با کد انبار محصول مربوطه باشد. در صورتیکه برای یک محصول می خواهید تصاویر بیشتر نیز تعیین نمایید. تمامی تصاویر اضافی محصول را در یک پوشه با  نام کد انبار محصول مربوطه قرار دهید.

برای مثال در صورتیکه دو محصول با کدهای انبار test001 و test002 داشته باشیم، آنگاه مثلا فایلهایی با نام test001.jpg و test002.jpg برای تصاویر اصلی این محصولات خواهیم داشت و در صورتیکه تصاویر اضافی برای هر دو محصول داشته باشیم، باید دو پوشه با نامهای test001 و test002 داشته باشیم و فایلهای اضافی هر محصول را داخل پوشه مربوطه قرارد دهیم:

 

 

بعد آماده سازی فایلهای تصویری کافیست تا تمامی فایلها و احتمالا پوشه های مربوطه را با یکی از فرمتهای zip, tar, gz فشرده سازی نموده و سپس  با استفاده از  دکمهآنرا انتخاب نمایید و  برروی دکمهکلیک کنید.

نکته: بسته به تعداد فایلهای موجود و حجم فایل فشرده شده، ممکن است این عملیات چند دقیقه ای طول بکشد، بنابراین لطفا صبور باشید.

بعد از اتمام عملیات ورود تصاویر گزارش انجام اینکار برای شما نمایش داده خواهد شد:

 

قدرت یافته با Zoopeer - © Zoopeer CMS 2005-2013