خروجی گیری از محصولات

این امکان در نسخه جدید به فروشگاه ساز ویرچو اضافه شده است. با استفاده از این امکان می توانید از تمامی یا بخشی از محصولات خود خروجی اکسل تهیه نمایید. این امکان به همراه ورود اطلاعات از اکسل یک قابلیت فوق العاده را در اختیار مدیریت فروشگاه قرار می دهد و می توان استفاده های زیر را داشته باشد:

  • می توانید فایل خروجی اکسل محصولات را در هر نرم افزاری حسابداری و انبارداری و ... که امکان ورود اطلاعات را فراهم می سازد استفاده نمایید و یا برعکس، فایل خروجی نرم افزارهای دیگر را در فروشگاه استفاده نمایید.
  • فروشگاه های که لیست محصولات موجود و قیمتهای خود را باید روزانه در اختیار عموم قرار دهند،  مانند فروشگاه های لپ تاپ و یا موبایل و ... می توانند براحتی این لیست را با یک کلیک دریافت نمایند و  بعد از اعمال تغییرات مورد نظر پرینت بگیرند و یا بصورت پی دی اف بر روی شبکه اینترنت منتشر نمایند.
  • با خروجی گیری محصولات ، شما می توانید اعمالی همچون بروزرسانی قیمت و .... را بصورت آفلاین و یکجا انجام دهید و سپس این فایل را از بخش ورود اطلاعات محصولات، وارد فروشگاه نمایید و محصولات را بروزرسانی نمایید و یا محصولات جدید تعریف نمایید.

در این بخش از دفترچه راهنمای کاربران سعی می کنیم بطور کامل خروجی گیری محصولات را بررسی نماییم:

 

 

برای ورود به بخش خروجی گیری از محصولات فروشگاه  کافیست در بخش شاخه ها / محصولات برروی دکمهواقع در پایین صفحه کلیک نمایید:

 

 

سعی شده است فیلترها و تنظیمات متنوعی در این بخش گنجانده شود که در زیر هریک از این تنظیمات را شرح می دهیم:

زبان : زبان مورد نظر جهت خروجی گیری را می توانید از این قسمت تعیین نمایید.

دسته بندی : از کدام شاخه/ شاخه ها علاقه مند می باشید که خروجی گیری انجام شود، در این قسمت با کلیک برروی آیکنمی توانید زیر شاخه های مربوطه را نیز مشاهده نمایید و در صورت نیاز فقط یک یا چند زیر شاخه را انتخاب نمایید:

 

 

سازنده: می توانید محصولات خروجی را براساس سازنده فیلتر نمایید، بدین معنی که مثلا فقط محصولات سازنده سونی را در فایل خروجی داشته باشید.

گروه بندی براساس: این قابلیت یک امکان پیشرفته می باشد و گروه بندی بر دو اساس می تواند صورت گیرد: براساس دسته بندی محصولات و یا سازنده محصولات. در حالت بدون گروه بندی تمامی محصولات براساس نوع مرتب سازی که تعیین شده است لیست می شوند:

 

 

ولی مثلا با انتخاب گروه بندی براساس دسته بندی، محصولات براساس دسته بندی ها گروه بندی شده و به صورت منظم و قابل فهم تری برای مشتری لیست می گردند. البته در لیست مربوط به هر گروه بندی نحوه مرتب سازی کماکان براساس مرتب سازی تعیین شده می باشد.

 

 

مرتب سازی براساس: نحوه مرتب سازی و ترتیب نمایش در لیست را مشخص می کند.

نوع مرتب سازی:  نوع مرتب سازی تعیین شده را مشخص می کند که می تواند صعودی و یا نزولی باشد.

بعد از تعیین تنظیمات مربوطه در پایین صفحه باید فیلدهای خروجی را مشخص نمایید، مثلا آیا مایل هستید تا مدل محصول و یا کد دسته بندی در لیست خروجی نمایش داده شود. بطور کلی چه ستونهایی در فایل اکسل خروجی باید نشان داده شوند و ترتیب نمایش و عنوان این فیلدها چگونه باشد، توسط مدیریت فروشگاه قابل تنظیم می باشد.

برای تعیین فیلدهای خروجی کافیست با انتخاب فیلد مربوطه از لیست پایین صفحه (لیست کشویی) برروی دکمه افزودن فیلد کلیک نمایید:

 

 

مثلا اگر ما شماره ردیف را انتخاتب نموده و  دکمه افزودن را کلیک نماییم، فیلد شماره ردیف به  لیست پایین صفحه که لیست فیلدهای خروجی می باشد، انتقال می یابد.

 

بقیه فیلدها را نیز می توانید به همین صورت انتخاب نمایید.

دقت داشته باشید که در صورتیکه می خواهید از این فایل جهت ورود اطلاعات استفاده نمایید باید قیمتهای بدون ریال را انتخاب نمایید.

بعد از انتخاب تمامی فیلدهای مورد نظر می توانید عنوان فیلدها را تغییر دهید، تا عنوان ستون اکسل مطابق سلیقه شما باشد.

 

برای تغییر ترتیب ستونها می توانید از آیکنهایواستفاده نمایید.

جهت حذف فیلد افزوده شده می توانید برروی آیکنکنار عنوان فیلد مربوطه کلیک نمایید که در این صورت فیلد حذف شده دوباره به لیست قابل انتخاب انتقال می یابد و دوباره می توایند آنرا به لیست اضافه نمایید.

بعد از تعیین فیلدهای خروجی گیری کافیست برروی دکمهکلیک نمایید. بسته به تعداد محصولات فایل خروجی گیری باید چند دقیقه ای منتظر  بمانید تا فایل خروجی جهت دانلود در اختیار شما قرار داده شود.

 

در مرور گر اینترنت اکسپلورر                     در مرور گرفایرفاکس

 

 

قدرت یافته با Zoopeer - © Zoopeer CMS 2005-2013