نحوه ایجاد و مدیریت شاخه ها

در این بخش شما میتوانید شاخه و یا  محصول جدید را به فروشگاه خود اضافه کنید آنها را ویرایش، حذف، کپی و انتقال دهید و از محصولات موجود خروجی گیری نمایید.

 

 

برای وارد شدن به یک شاخه شما باید از لیست کرکره ای "برو به" استفاده کنید که در بالای صفحه قرار دارد یا برروی آیکندر کنار عنوان شاخه مورد نظر کلیک نمایید.

برای ساخت یک شاخه جدید به شاخه ای که می خواهید در داخل آن شاخه جدید ایجاد کنید بروید و سپس دکمه را بزنید، صفحه جدیدی با عنوان شاخه جدید باز می شود که باید اطلاعات مربوط به شاخه جدید را در آن وارد کنید.

به ترتیب نام شاخه (هم به صورت فارسی و هم لاتین)، کد دسته بندی که یک کد منحصربفرد برای هر شاخه بوده و در خروجی گیری و ورود اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرد، تصویر شاخه که تصویری نمایانگر شاخه جدید است و رتبه طبقه بندی که ترتیب قرارگرفتن شاخه ها در لیست را تعیین می کند. (اولویت در رتبه بندی با اعداد کوچکتر است مثلا شاخه ای با رتبه 1 بالاتر از شاخه ای با رتبه 3 قرار خواهد گرفت) و سپس توضیحات شاخه که اختیاری می باشد قرار دارد.

 

بعد از وارد کردن اطلاعات دکمه را بزنید تا شاخه جدید ساخته شود.

همانطور که گفته شد، شما می توانید با استفاده از ادیتور توضیحات شاخه را وارد نمایید، در صورتیکه توضیحی برای شاخه وارد نموده باشید، زمانیکه مشتری برروی شاخه ای کلیک می کند تا محصولات داخل آن شاخه را مشاهده نمایید، در بالای لیست محصولات این توضیحات نمایش داده می شود. (جهت بهینه سازی فروشگاه در موتورهای جستجو و ایندکس بهتر پیشنهاد می کنیم از توضیحات شاخه استفاده نمایید، جهت اطلاعات بیشتر در این رابطه لطفا پیوست موتورهای جستجوگر را مطالعه نمایید).

 

 

با کلیک برروی یک شاخه یا محصول میتوانید اطلاعات آن را در ستون سمت چپ مشاهده کنید. برای یک شاخه اطلاعاتی از جمله تاریخ افزودن، عکس شاخه، تعداد زیر شاخه ها و تعداد محصولات قابل مشاهده است.

برای حذف یک شاخه و یا زیر شاخه پس از انتخاب شاخه موردنظر از دکمهمی توانید استفاده کنید.

برای انتقال شاخه ها به درون شاخه ای دیگر، پس از انتخاب شاخه دکمهرا کلیک کرده و درجعبه باز شده محل مورد نظر را انتخاب کنید و سپس برای انجام انتقال کلیدرا کلیک کنید.

دکمهامکان اصلاح اطلاعات مربوط به یک شاخه را برای شما مهیا می سازد.

 

قدرت یافته با Zoopeer - © Zoopeer CMS 2005-2013