آمار بازدید

یکی از موارد حیاتی مدیریت سایتهای اینترنتی، امکان مشاهده و ارزیابی آمار بازدید می باشد، به عنوان یکی از قابلیتهای نسخه جدید به فروشگاه ساز ویرچو اضافه شده است.

این قابلیت با استفاده از سرویس قدرتمند و محبوب گوگل مهیا شده است، و برای استفاده از آن باید ابتدا یک اکانت در گوگل آنالیتیکز(Google Analytics) داشته باشید، در پیوست نحوه ثبت نام در گوگل آنالیتیکز و نحوه انجام این کار به تفضیل توضیح داده شده است.

 

 

در اینجا تنظیمات موجود در این بخش را مرور می کنیم:

فعالسازي استفاده از گوگل آناليتيکز : جهت استفاده از امکان گوگل آنالیتیکز باید این گزینه را فعال نمایید، قبل از این کار اطمینان حاصل نمایید که مشخصات اتصال به گوگل آنالیتیکز را صحیح وارد نموده باشید.

نمايش باکس آمار : جهت نمایش آمار بازدید امروز، دیروز، ماه جاری و کل باکسی در نظر گرفته شده است که می توانید با غیر فعال نمودن این گزینه از نمایش این باکس جلوگیری نمایید.

آدرس ايميل در گوگل : آدرس ایمیلی که در گوگل آنالیتیکز ثبت شده و فروشگاه شما در آن ثبت شده است.

کلمه عبور ايميل گوگل : کلمه عبور آدرس ایمیل گوگل آنالیتیکز

آيدي پروفايل اکانت google Analystics : در مورد نحوه بدست آوردن این آیدی در پیوست مربوط به گوگل آنالیتیکز توضیح داده شده است.

مدت زمان اعتبار token : در هربار اتصال به اکانت گوگل یک token دریافت می شود که می تواند بعدا نیز مورد استفاده قرار گیرد، برای افزایش سرعت لود صفحات نرم افزار ویرچو این token را ذخیره نموده و تا زمانیکه اعتبار آن به پایان نرسیده است از آن استفاده می نماید. پیشنهاد می کنیم این تنظیم را تغییر ندهید.

 مدت زمان اعتبارآمار ذخیره شده : با توجه به اینکه اتصال مکرر به گوگل آنالیتیکز جهت دریافت لحظه ای آمار باعث سربار زیادی می شود، نرم افزار ویرچو آمار تهیه شده را ذخیره می کند (cache) و بعد از آن تا زمانیکه مدت زمان اعتبار آمار ذخیره شده تمام نشده است، از آمار ذخیره شده استفاده می کند و به سایت گوگل وصل نمی شود. پیشنهاد می کنیم این مقدار را برابر با 3600 (ثانیه) یعنی یک ساعت قرار دهید.

کدهاي جاوا اسکريپت گوگل آناليتيکز : در هنگام ثبت سایت در گوگل آنالیتیکز، یک کد جاوا اسکریپت از طرف گوگل در اختیار شما قرار داده می شود که باید آنرا در اینجا وارد نمایید.

قدرت یافته با Zoopeer - © Zoopeer CMS 2005-2013