تصویر امنیتی (Captcha)

جهت جلوگیری از اخلال روباتهای نرم افزاری در روند فروشگاه، امکان استفاده از تصویر امنیتی پیاده سازی شده و استفاده از آن برای تمامی فروشگاهها توصیه می شود. روباتها نرم افزارهایی می باشند، که می توانند مثلا در یک دقیقه هزاران مشتری غیر معتبر را برروی فروشگاه شما ثبت کنند و به معنای واقعی در روند فروشگاه اخلال وارد نمایند.

تصویر امنیتی در واقع کدی متشکل از حرف و عدد می باشد که جهت تشخیص روباتهای نرم افزاری از انسانها بکارگرفته می شود، بدین صورت که کد تصادفی روی تصویر ذخیره می شود و با استفاده از الگوریتمهای تصادفی به حالت غیر قابل تشخیص برای روباتها در می آید، و از مشتری درخواست می شود تا حروف و یا اعداد نوشته شده در تصویر را در کادر مربوطه وارد نماید. معمولا فقط هوش انسانی قادر به تشخیص صحیح حروف و اعداد خواهد بود.

 

 

در این بخش تنظیمات متنوعی  در مورد محل نمایش و نحوه نمایش تصویر امنیتی گنجانده شده است، که بطور خلاصه توضیح داده می شود:

کد امنیتی در فرم تماس با ما - کد امنیتی در فرم ثبت نام -کد امنیتی در فرم بازیابی کلمه عبور:
با استفاده از این تنظیمات می توانید نمایش و یا عدم نمایش کد امنیتی در برخی از صفحات را کنترل نمایید.

بقیه تنظیمات جهت پیکربندی نحوه نمایش کد امنیتی می باشد، که توضیحات کافی در مقابل هر یک از آنها داده شده است و نیاز به توضیح بیشتری نیست.

 

با توجه به پیشرفت روز افزون الگوریتمهای پردازش تصویر، جهت مقابله موثر با روباتها، سادگی بیش از حد کد تصویری اکیدا توصیه نمی شود.

قدرت یافته با Zoopeer - © Zoopeer CMS 2005-2013