دریافت فایل

اگر شما دارای محصولاتی هستید که امکان دانلود باید برای آنها فراهم باشد، نظیر e-book و برنامه های کاربردی و .... بایستی در این قسمت تنظیمات مربوط به دانلود را اجرا و تست نمائید. برای این منظور پارامترهای زیر در اختیار شما قرار دارند:

در منوی مدیریت (کادر سمت راست) روی دریافت فایل کلیک کنید. پارامتر فعال کردن دریافت فایل را true نمائید. باقی پارامترها میتوانند همانطور که هستند به صورت پیش فرض باقی بمانند.

 

 

دریافت فایل بعد از راهنمایی: این گزینه تنها برای سرورهای لینوکس می تواند مورد استفاده قرار گیرد که باعث می شود تا از لحاظ فنی سربار عمل دانلود را برروی سرور کاهش دهد.

به تاخیر انداختن انقضا (روزها): تعداد روزهایی را نشان می دهد که کاربر بعد از خرید موفقیت آمیز فرصت دارد تا فایل ارایه شده را دانلود نماید.

حداکثر تعداد دریافت: تعداد دفعات مجاز برای کاربر جهت اقدام به دانلود را مشخص می کند.

اجازه دهید تا دانلود فایل را با یک محصول تستی بررسی نماییم. برای این منظور باید یک محصول مجازی(قابل دانلود) در فروشگاه تعریف کنیم. برای تعریف محصول بعدا در بخش مربوطه مفصل صحبت خواهیم کرد. ازمنوی فروشگاه واقع در کادر مدیریت بخش شاخه/محصولات را انتخاب کنید.

به داخل شاخه لپ تاپ می رویم و روی دکمه کلیک می نماییم و یک محصول با عنوان آموزش تعمیرات لپ تاپ را تعریف می کنیم توضیحاتی هم در قسمت متن برای آن تایپ کنید. روی دکمه کلیک کنید، تا محصول آموزش تعمیرات لپ تاپ به لیست محصولات این شاخه اضافه شود.

به صورت پیش فرض فایلهای قابل دانلود در فروشگاه ساز ویرچو در پوشه download در مسیر نصب فروشگاه باید قرار گیرد. بنابراین باید فایل فرضی را در میزبان (Host) در داخل پوشه download کپی کنیم. که برای اینکار می توانید از برنامه معرفی شده filezila استفاده نمایید. در اینجا ما فرض می کنیم نام فایل مربوطه amoozesh.zip می باشد.

حال از منوی مدیریتی در بخش فروشگاه روی خصوصیات محصولات کلیک می کنیم. بدلیل اینکه بصورت پیش فرض اختیارات و ارزش اختیاری مناسبی تعریف نشده است، ابتدا باید آنها را تعریف نماییم، شایان ذکر می باشد که انجام اینکار تنها یکبار لازم می باشد و در دفعات بعدی می توانید براحتی از باکس پایین اقدام به تعیین فایل مربوطه نمایید (در بخش خصوصیات محصولات که در ادامه دفترچه راهنما آمده است به طور مفصلتری در مورد خصوصیات محصول توضیح داده شده است) .

در این قسمت از باکس سمت راست بالا  ابتدا اختیار جدیدی با نام نوع فایل تعریف می کنیم:

 

 

و برروی دکمهکلیک نمایید. سپس در سمت چپ ارزش اختیاری با عنوان  پی دی اف را برای اختیار نوع فایل تعریف می کنیم.

 

 

بعد از تعریف اختیارات و ارزش اختیارات در پائین صفحه در قسمت خصوصیات محصولات می توانیم محصول مجازی تعریف کنیم. نام محصول را انتخاب می کنیم و نام اختیار و ارزش اختیار را و بقیه اطلاعات را تکمیل می کنیم، در سطر بعدی که مخصوص محصولات قابل دریافت می باشد، نام فایلی را که در پوشه download آپلود کرده ایم را وارد می کنیم. روزهای انقضا، تعداد روزهایی که بعد از خرید هنوز لینک فایل فروخته شده به مشتری، قابل دانلود خواهد بود و حداکثر تعداد قابل دریافت، حداکثرتعدادی است که مشتری می تواند بعد از خرید، عمل دانلود را از لینک مربوطه انجام دهد. بعد از تکمیل اطلاعات مربوطه دکمهرا کلیک   می کنیم.

 

 

توجه: اگر در بخش خصوصیات محصولات سطر محصولات قابل دریافت برای شما نمایش داده نمی شود، در تنظیمات مدیریت (کادر سمت راست) روی دریافت فایل کلیک کنید. پارامتر فعال کردن دریافت فایل را true نمائید.

تنظیمات کنترلی دیگری که می توانید در رابطه با محصولات مجازی انجام دهید، این است که در چه وضعیتی از سفارش لینک دانلود برای مشتری نمایش داده شده و قابل دانلود باشد. اطلاعات جامع و با جزئیات بیشتر در رابطه با نحوه انجام اینکار در بخش مقادیر محلی، وضعیت سفارشات از این راهنما آمده است.

حال ببینیم در هنگام خرید محصول مجازی توسط مشتری چه اتفاقی خواهد افتاد. بعد از افزودن این محصول مجازی به سبد خرید، به پرداخت نهایی می رویم. دقت کنید که سیستم فروشگاه به طور اتوماتیک مرحله اطلاعات تحویل محصول را رد می کند، چون محصول مجازی تحویل دادنی به طور فیزیکی نیست که احتیاج به آدرس گیرنده داشته باشد و در مرحله اطلاعات پرداخت، بدیهی است که به طور اتوماتیک پرداخت در محل از لیست گزینه های نحوه پرداخت حذف می شود. حال بعد از طی مراحل تائید و دریافت تاییدیه پرداخت، لینک دانلود محصول مجازی برای مشتری قابل مشاهده خواهد بود.

 

 

در مواردی که پرداخت به صورت آنلاین نیست، مثل پرداخت نقدی و ثبت فیش بانکی، بعد از پرداخت مبلغ مورد نظر از طرف مشتری و تایید از طرف مدیریت، کاربر قادر خواهد بود از قسمت حساب کاربری، در بخش سفارشات قبلی، در اطلاعات مربوط به سفارش، لینکهای دانلود را مشاهده کند.

 

قدرت یافته با Zoopeer - © Zoopeer CMS 2005-2013