اختیارات ایمیل

از مهمترین بخش هایی که لازم است در تنظیمات آن دقت نمائید بخش تنظیمات ایمیل است یکی از مهمترین کانالهای ارتباطی شما با مشتری در فروشگاه ساز ویرچو همان ارسال/دریافت ایمیل به/ از مشتری است. بنابراین باید بخوبی از نحوه استفاده و مدیریت این بخش آگاهی داشته باشید.

با هم تک تک موارد را بررسی می کنیم. به شکل زیر توجه کرده و سپس توضیحات مربوط به هر سطر را مرور کنید.

 

 

در ابتدا روش انتقال پست الکترونیک وجود دارد. یعنی تعیین پروتکل ارسال ایمیل که معمولا دو استاندارد معین برای آن وجود دارد. متد انتقال داده بروش SendMail و روش SMTP. پروتکل رایج روی میزبان (Host) های لینوکس و ویندوزSMTP  می باشد. بنابراین پیشنهاد می کنیم در صورت امکان از روش SMTP استفاده کنید.

گزینه بعدی خط تغذیه پست الکترونیک است که معمولا باید LF را انتخاب کنید.

گزینه بعدی امکان استفاده از MIME HTML در هنگام ارسال نامه توسط فروشگاه ساز ویرچو میباشد. با انتخاب آن شما میتوانید ایمیل های دارای تگ HTML که معمولا امکان فرمت بندی، رنگ بندی، ارسال تصویر و .... را مهیا می کنند، ارسال کنید. انتخاب آن برای ارسال میل های تبلیغاتی توسط فروشگاه توصیه میشود.

پارامتر بعدی بازبینی آدرس پست الکترونیک از میان DNS سرور ها نام دارد. با انتخاب آن مشتری هر آدرس ایمیلی که در هنگام ثبت نام معرفی کند توسط فروشگاه ساز ویرچو با سرویهای DNS چک شده و معتبر بودن آدرس ورودی توسط آن بررسی می گردد. توصیه می کنیم جهت جلوگیری از ایجاد شدن سربار روی سایت و دلزدگی مشتری، از انتخاب آن خودداری کرده و گزینه false را انتخاب کنید.

با انتخاب فرستادن نامه ها این اجازه را به سیستم می دهید که ایمیل ها را ارسال کند. معمولا این گزینه true است ولی در صورتی که بخواهید برای آزمایش سیستم امکان ارسال ایمیل را غیرفعال کنید گزینه false را انتخاب کنید، لطفا توجه داشته باشید که در صورتیکه این تنظیم غیر فعال باشد، هیچ ایمیلی از فروشگاه ارسال نخواهد شد. 

اگر از روش انتقال پست الکترونیک SMTP استفاده می کنید باید آدرس سرور آنرا بدانید. معمولا در هنگام اجاره فضای میزبان (Host) این آدرس از طرف شرکت اجاره دهنده باید در اختیار شما قرار گیرد. بعنوان مثال اگر میزبان (Host) خود را از شرکت فناوری اطلاعات تاوریژ تهیه کرده باشید و مثلا نام دامین شما example.com باشد، آدرس SMTP شما  mail.example.com خواهد بود. البته یک فرمول پیش فرض برای همه شرکت های ارائه دهنده خدمات میزبان (Host) وجود ندارد و همانطور که گفته شد باید از شرکت ارائه دهنده فضای میزبان (Host) این آدرس را تهیه کرده و در این محل تایپ نمائید و سپس روی دکمه کلیک کنید.

آدرس Helo مربوط به سرور SMTP معمولا آدرس دامین شما بدون عبارت www. می باشد. مثلا اگر آدرس فروشگاه شما  www.example.com  است. این آدرس معمولا example.com خواهد بود. 

گزینه بعدی  آدرس پورت SMTP است که بایستی از شرکت اجاره دهنده میزبان (Host) سوال شود.(برای مشتریانی که از هاست شرکت فنآوری اطلاعات تاوریژ استفاده می نمایند، این مقدار باید 25 باشد.)

گزینه بعدی استفاده از کلمه عبور بروی سرور SMTP است که معمولا true می باشد. ولی برای اطمینان با شرکت ارائه دهنده میزبان (Host) مشورت نمائید. (برای مشتریانی که از هاست شرکت فنآوری اطلاعات تاوریژ استفاده می نمایند، این مقدار باید فعال باشد.)

نام کاربری SMTP مربوط به آدرس پست الکترونیکی تان را باید در اینجا تایپ کنید. همچنین کلمه عبور ایمیل SMTP خود را نیز در زیر آن وارد نمائید.

در صورت استفاده از هاست شرکت فنآوری اطلاعات تاوریژ ، اگر دامین شما example.com باشد و کلمه عبور آن 123456 باشد و بخواهید ایمیلهای ارسالی را از طریق info@example.com ارسال نمایید، آنگاه مقدار نام کاربری SMTP برابر info@exmaple.com و کلمه عبور ایمیل SMTP برابر 123456 باید باشد. (برای اطلاع از نحوه ساخت ایمیل لطفا پیوست2: آموزش سریع Cpanel -  نرم افزار مدیریت میزبان را مطالعه نمایید).

سرویس پست الکترونیکی gmail مربوط به شرکت Google این امکان را برای مشترکین خود فراهم میآورد تا از سرویس SMTP آن شرکت برای ارسال ایمیل استفاده نمایند برای این منظور اگر شما آدرس پست الکترونیکی فروشگاه تان را در gmail تعریف کنید میتوانید از امکانات آن به نحو احسن بهره ببرید. تنظیمات آن به شرح زیر می باشد:

 

 

توجه داشته باشید که در قسمت نام کاربری ایمیل برای SMTP باید آدرس ایمیل فروشگاه تان را که در gmail ثبت شده، استفاده کنید. همچنین کلمه عبور ایمیل برای SMTP را باید درپایین و سطر آخر وارد کنید.

برای تست تنظیمات ایمیل فروشگاه برروی منوی ابزار واقع در کادر مدیریتی (کادر سمت راست) کلیک کنید. به بخش ارسال ایمیل به مشتریها رفته و یک ایمیل از فروشگاه برای یکی از مشتریان خود که در فروشگاه ثبت نام کرده است بفرستید. (توصیه می کنیم برای تست فروشگاه یک مشتری با یک آدرس ایمیل از خودتان که با آدرس ایمیل فروشگاه متفاوت باشد ایجاد کنید تا تست ایمیل راحت تر و سریعتر انجام گیرد.)

 

قدرت یافته با Zoopeer - © Zoopeer CMS 2005-2013