تصاویر

تنظیمات کلی مربوط به تصاویر کوچک فروشگاه را می توانید در این بخش بیابید. در این بخش به عنوان مثال شما می توانید به طور کلی استفاده از تصویر کوچک را غیر فعال نمایید.

عکس مهمترین عنصر بصری برای ترغیب مشتری به خرید کالا و محصولات شما می باشد، بنابراین نحوه عکس برداری از محصولات و نحوه نمایش این تصاویر برای موفقیت فروشگاه شما مهم می باشد.

حجم تصاویر نیز بسیار مهم می باشند، زیرا تصاویری با حجم زیاد با توجه به سرعت اینترنت بازدید کننده زمان بارگذاری زیادی خواهد داشت که پیشنهاد نمی شود. البته بصورت پیش فرض  از لحاظ فنی ترتیبی اتخاذ شده است تا برای تمامی تصاویر فروشگاه تصویر کوچک ایجاد شود تا مشکلی از لحاظ حجم صفحات فروشگاه پیش نیاید، با این همه پیشنهاد می کنیم فایلهای تصویری را با فرمت jpg / jpeg ذخیره نمایید و حجم هر تصویر آپلود شده از 150-100 کیلو بایت بیشتر نباشد، تا درهنگام بزرگنمایی تصاویر توسط مشتری مشکلی بوجود نیاید.

 

محاسبه اندازه تصویر: مقدار این تنظیم همواره بایدباشد مگر اینکه مطمئن هستید تمامی تصاویر کوچک ایجاد شده دارای ابعاد صحیح و یکسانی می باشند. در صورت نیاز به تغییر حتما با دپارتمان پشتیبانی مشورت نمایید.

با کلیک برروی دکمهمی توانید وارد بخش تنظیمات گروه تصاویر شوید.

گروه تصاویر
گروه تصاویر امکان پیشرفته ای می باشد که در نسخه جدید به فروشگاه ساز ویرچو اضافه شده است. دربخشی که با کلیک برروی دکمه واقع در تنظیمات تصویر ظاهر می شود، شما می توانید لیست تمامی گروههای تصویر موجود را مشاهده نمایید، (گروههای تصویری اصلی و تصاویر بیشتر مربوط به محصولات می باشند).

 

 

با انتخاب هر گروه تصویری و کلیک بررویمی توانید اقدام به ویرایش تنظیمات مربوط به این گروه تصویر نمایید، در ادامه هریک از تنظیمات را توضیح می دهیم. (قبل از هرگونه تغییری در این بخش پیشنهاد  می کنیم، از تمامی تصاویر فروشگاه واقع در پوشه media نسخه پشتیبان تهیه فرمایید، تا در صورت بروز هرگونه مشکلی تصاویر فروشگاه براحتی قابل بازیابی باشد.)

 

وضعیت چاپ برروی تصویر: با انتخاب این گزینه امکان چاپ برروی تصویر(watermark) برای این گروه تصویری مهیا خواهد بود، در مورد نحوه فعالسازی چاپ برروی تصویر برای کل فروشگاه در ادامه توضیح خواهیم داد.

تصویر کوچک: با فعال بودن این گزینه از تصاویر این گروه ، تصویر کوچک (thumbnail) تهیه خواهد شد و در هنگام نمایش در لیست محصولات از آن استفاده خواهد شد، پیشنهاد می کنیم مقادیر این تنظیم را برای هیچ گروه تصویری تغییر ندهید، در صورت نیاز به تغییر حتما با دپارتمان پشتیبانی مشورت نمایید.

طول و عرض تصویر کوچک: این مقدار در صورت فعال بودن تصویر کوچک طول و عرض تصویر کوچک تهیه شده را مشخص می کند.

حداکثر طول و عرض تصویر بزرگ: این مقادیر ابعاد تصویر بزرگ را نشان می دهند، مثلا برای تصاویر محصولات در صورتیکه مایل هستید تا در هنگام کلیک برروی تصویر و مشاهده تصویر بزرگ تمامی این تصاویر در یک ابعاد باشند، می توانید استفاده نمایید.

تصویر پیش فرض برای گروه: با انتخاب تصویر پیش فرض برای هر محصولی که تصویری تعریف نشده باشد، این تصویر نمایش داده خواهد شد.

عنوان گروه تصویری: تنها عنوان نمایش داده شده برا ی این گروه در قسمت مدیریت را تعیین می کند.

بعد از انجام تغییرات مورد نظر جهت ذخیره و اعمال تغییرات برروی دکمهکیلک نمایید، توجه داشته باشید که ممکن است بسته به تغییراتی که اعمال نموده اید نیاز به بروزرسانی تمامی تصاویر فروشگاه باشد، که در این صورت باید صبور باشید و منتظر باشید تا سیستم تمامی تصاویر گروه مورد نظر را با تنظیمات جدید شما هماهنگ نماید که بسته به تعداد تصاویر موجود در گروه ممکن چند ثانیه یا دقیقه طول بکشد.

چاپ برروی تصویر

در صفحه گروه تصاویر با کلیک برروی دکمه می توانید تنظیمات چاپ روی تصویر را مشاهده نمایید. امکان چاپ برروی تصویر(watermark) با توجه به درخواستهای برخی از مشتریان به  نسخه جدید فروشگاه ساز ویرچو اضافه شده است و جزو امکانات پیشرفته آن محسوب می شود. با بهره گیری از این امکان شما می توانید برروی تمامی یا برخی از تصویر فروشگاه یک تصویر دیگر مانند لوگوی فروشگاه را چاپ نمایید، تا از استفاده بدون ذکر منبع تصاویر فروشگاه اطمینان داشته باشید.

 

 

بعد از اینکه یکبار چاپ برروی تصویر را فعال نمودید برای تمامی تصاویر گروههایی که تنظیم وضعیت چاپ برروی تصویر فعال باشد، علاوه براینکه تصاویر قبلی واتر مارک می شوند بلکه بصورت اتوماتیک تصویر یا لوگوی مورد نظر برروی تصاویر جدید این گروهها در هنگام آپلود چاپ خواهد شد.

برای تغییر تنظیمات چاپ برروی تصویر بررویکلیک نمایید:

 

 

وضعیت چاپ برروی تصویر: برای استفاده از امکان چاپ برروی تصویر آنرا انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که حتی در صورت فعال بودن این گزینه چاپ روی تصویر، تنها تصاویر موجود در گروههای تصویری که گزینه وضعیت چاپ برروی تصویر فعال باشد را شامل خواهد بود.

وضعیت چاپ برروی تصویر کوچک: در صورتیکه مایل هستید تا برروی تصاویر کوچک نیز این امکان فعال باشد، آنرا انتخاب نمایید.

موقعیت افقی/ عمودی چاپ: موقعیت مورد نظر جهت چاپ برروی تصویر را مشخص می کند و بصورت درصد بیان می شود. مثلا 50 درصد نماینگر چاپ در وسط تصویر مورد نظر می باشد.

تصویر قابل چاپ برروی تصاویر: تصویر مورد نظر را می توانید از این گزینه مشخص فرمایید، انواع تصویری مورد قبول gif,  jpeg/jpg, png می باشد. از لحاظ فنی پیشنهاد می کنیم از نوع تصویری png برای تصویر چاپ برروی تصاویر استفاده نمایید، تا قابلیتهایی همچون شفافیت (transparent) را نیز داشته باشد.

بروزرسانی تصاویر: با انتخاب این گزینه و کلیک برروی  تمامی تصاویر قبلی به تنظیمات جدید چاپ برروی تصویر بروزرسانی خواهند شد. ذکر این مورد ضروری می باشد که به تناسب تعداد تصاویر موجود در فروشگاه عمل بروزرسانی تصاویر، می تواند یک عملیات بسیار وقت گیر باشد و باید صبور باشید.

قدرت یافته با Zoopeer - © Zoopeer CMS 2005-2013