اعضای مدیریت فروشگاه

مدیریت فروشگاه

در این بخش لینک های زیر در اختیار شما قرار دارند.

 

لینک اعضای مدیریت برای کنترل مدیران و کاربرانی است که مدیر اصلی فروشگاه میخواهد آنها را به عنوان سرپرست اداره فروشگاه معرفی کرده و اختیار تغییرات مجاز در فروشگاه را برای آنها تعریف کند، که سطح دسترسی و کنترل حق دسترسی فایلها های فروشگاه و مدیریت آنها توسط مدیریت اصلی تعیین می شود.

با کلیک برروی این لینک وارد صفحه اعضای مدیریت می شوید. در این قسمت شما می توانید اعضای مدیریت فروشگاه را تعریف کرده و این اعضا را در گروه های مختلف کاری با سطوح دسترسی متفاوت طبقه بندی کنید.

مدیرکل

بعنوان مثال در شکل زیر شخصی با نام E-virtu Admin با آدرس پست الکترونیکی info@virtu.ir در گروه مدیر کل دیده می شود (گروه مدیرکل به عنوان پیش فرض در هر نسخه از فروشگاهی که نصب می کنید وجود دارد و اجازه تمامی تغیرات و تنظیمات مجاز را دارد و قابل حذف کردن نمی باشد. اما نام و آدرس پست الکترونیکی فردی که در این گروه عضو میشود قابل تغییر دادن می باشد) در بلوک سمت چپ نیز اطلاعاتی جزئی تر از تاریخ ایجاد ، تاریخ آخرین ویرایش، تاریخ آخرین ورود و تعداد دفعات ورود شخصی که در این گروه به عنوان مدیر کل تعریف شده است قرار دارد که اطلاعات مفیدی را جمع آوری کرده و نمایش میدهد.

 

مدیریت گروه ها و سطح دسترسی

یکی از مزایای تعریف گروه مدیریتی در فروشگاه ساز ویرچو امکان توزیع مدیریت بخشهای مختلف فروشگاه به دپارتمان های مختلف شرکت / فروشگاه است. بعنوان مثال میتوانیم گروه هایی به عنوان مدیریت مشتری در فروشگاه تعریف کرده و وظیفه کنترل بخش های مربوط به ماژولها (پرداخت، حمل و نقل، مجموع سفارشات) ، مشتری ها (مدیریت بخش های مربوط به مشتریها ، سفارشات) را به آنها اختصاص دهیم. برای اینکار روی دکمه   کلیک کنید (یا می توانید از لینک گروه های مدیریت واقع در باکس مدیریت فروشگاه استفاده نمایید). به صفحه گروه های مدیریتی وارد خواهید شد. روی دکمه   کلیک کنید. در کادر ورود متن (Text Box) نام گروه جدید را وارد کنید. و دکمه   را فشار دهید. مشاهده می کنید که گروه جدید تشکیل می شود.

 

 

و سپس بعد از تعریف گروه نوبت به تعریف حق دسترسی ها برای آن می رسد. همانطور که در بالا گفته شد، سطح دسترسی برای واحد مدیریت مشتری در حد کنترل بخشهای مربوط به تعریف ماژول، مشتری و گزارشات خواهد بود. بنابراین حق استفاده از سایر بخش های مدیریت باید از این گروه سلب شود. روی دکمه  کلیک کنید. (اگر گروه مدیریتی موردنظر انتخاب نشده است، ابتدا آنرا انتخاب کنید) و سپس فیلدهای مشتریان، ماژول ها و گزارشات را انتخاب کرده و دکمه   واقع در پائین صفحه را کلیک کنید.

 

با انتخاب کلید های   و  نیز میتوانید گروه انتخابی را حذف کرده و یا نام آنرا ویرایش کنید.

برای کنترل سطح دسترسی فایلهای موجود در فروشگاه باید از لینک حق دسترسی فایلها استفاده نمود که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

عضویت در گروه ها

بعد از تعریف گروه جدید نوبت به تعریف عضو در آن گروه خواهد رسید بنابراین با کلیک برروی لینک  اعضای مدیریت در منوی مدیریت (روی کادر کنترل واقع در سمت راست صفحه) وارد صفحه اعضای مدیریت شده و یا روی دکمه   کلیک کرده و روی دکمه   کلیک کنید. فیلدهای اطلاعاتی برای عضویت شخص یا دپارتمان خاص را در قسمت مشخصات مدیر تکمیل کنید. (مانند شکل زیر)

 

 

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل اعضای تعریف شده در بخش مدیریتی فروشگاه باید یک آدرس پست الکترونیکی معتبر باشد. همچنین از صحت برقراری ارتباط E-mail Server در میزبان (Host) خود با ویرچو اطمینان حاصل کنید. کلمه عبور عضو جدید تولید شده توسط سیستم، به آدرس پست الکترونیکی نوشته شده ارسال خواهد شد. اگر E-mail Server مشکلی داشته باشد این کلمه عبور بدست وی نرسیده و نمیتواند وارد بخش مدیریت شود. در بخش مدیریت اختیارات ایمیل واقع در منوی تنظیمات توضیحات بیشتری در مورد تنظیمات ایمیل داده خواهد شد.

سطح دسترسی فایلها

این قسمت با کلیک بروی گزینه سطح دسترسی فایلها واقع در منوی مدیریت قابل دسترسی می باشد. (شکل صفحه بعد) وظیفه آن تعریف سطح دسترسی های موجود و جدید اضافه شده به فروشگاه بوده  و در صورتیکه ماژول جدیدی نوشته و به سیستم اضافه شود، کاربرد دارد. این بخش جزو مفاهیم مدیریت ماژول های جدید سامانه بوده و کاربرد چندانی برای مدیریت خود فروشگاه ندارد. در صورت نیاز برای اطلاعات بیشتر می توانید با بخش پشتیبانی شرکت تماس بگیرید.

 

قدرت یافته با Zoopeer - © Zoopeer CMS 2005-2013