گوگل آنالیتیکز

گوگل آنالیتکیز یکی از ابزار بسیار کارآمد گوگل جهت گزارشگیری پیشرفته از بازدیدهای سایت می باشد. با استفاده از این ابزار شما می توانید آمار دقیق بازدید روزانه و ارزیابی میزان پیشرفت، میزان بازدید صفحات و محصولات به صورت جزء و همچنین پراکندگی جغرافیایی بازدید کنندگان و کلمات کلیدی ای که بازدید کنندگان از طریق جستجوی آن وارد فروشگاه شده اند و .... را بدست آورید.

در این پیوست نحوه ثبت نام در گوگل آنالیتیکز و نحوه فعالسازی آن در فروشگاه را بررسی می کنیم:

لازم به ذکر می باشد که تعداد مراحل ثبت نام در گوگل آنالیتیکز و فعالسازی کمی زیاد می باشد، پس لطفا صبور باشید تا با هم تمامی مراحل را با دقت بررسی نماییم:

برای استفاده از این امکان باید اکانت جی میل داشته باشید .جهت ورود به گوگل آنالیتکیز از طریق آدرس زیر اقدام نمایید:

http://www.google.com/analytics

 

 

در مرحله بعد در صورتیکه وارد جی میل خود نشده اید از شما نام کاربری و کلمه عبور اکانت جی میل پرسیده می شود ، بعد از ورود می توانید ادامه مراحل را مطابق تصاویر طی نمایید:

 

 

در مرحله بعد آدرس سایت خودرا وارد نمایید و برروی دکمه ادامه کلیک کنید.

 

 

در مرحله بعد نام و نام خانودگی خود را وارد نمایید و کشور ایران را انتخاب کنید.

 

 

در مرحله بعد بعد از مطالعه قوانین استفاده جهت اعلام موافقت گزینه مربوطه را انتخاب نمایید.

 

 

در حال حاضر شما توانسته اید با موفقیت سایت خودرا در گوگل آنالیتیکز ثبت نمایید، جهت راه اندازی ماژول مربوطه در فروشگاه باید چند کار دیگر نیز انجام دهید. در صفحه ای که برای شما نمایش داده می شود، کد جاوا اسکریپت ارایه شده توسط گوگل را کپی نمایید (تصویر بعدی) و مثلا با استفاده از یک ادیتور متنی ساده مانند Notepad ذخیره کنید.

 

 

بعد از کپی کردن کد جاوا اسکریپت برای تایید برروی دکمه Save and Finish در پایین صفحه کلیک نمایید.

 

 

بعد از اتمام مراحل به صفحه اصلی اکانت گوگل آنالیتیکز خود وارد می شوید، قبل از اینکه به بخش مدیریت فروشگاه جهت فعالسازی ماژول گوگل آنالیتیکز وارد شوید، باید آی دی پروفایل سایت خودرا پیدا کنید. برای اینکار در همان صفحه برروی لینک edit مربوطه سایت خود که در شکل زیر نشان داده شده است کلیک نمایید:

 

 

در صفحه ای که بعد از کلیک برروی لینک edit مشاهده می نمایید، در بالای صفحه می توانید آی دی پروفایل (Profile ID) سایت خود را مشاهده نمایید:

 

 

آی دی پروفایل سایت خود را کپی کرده و ذخیره نمایید، از این کد جهت فعال سازی ماژول گوگل آنالیتیکز در مدیریت فروشگاه استفاده خواهید نمود.

این صفحه ی مربوط به تنظیمات گوگل آنالیتیکز را باز نگه دارید، در مرحله آخر بعد از فعالسازی ، برای اطلاع به گوگل جهت بررسی وضعیت سایت از این صفحه استفاده خواهید نمود.

نحوه فعالسازی ماژول آمار بازدید (گوگل آنالیتیکز)

جهت فعالسازی ماژول گوگل آنالیتیکز در مدیریت فروشگاه از قسمت تنظیمات وارد بخش آمار بازدید شوید.

گزینه آی دی پروفایل اکانت google analytics را انتخاب نموده و برروی دکمهکلیک نمایید و آیدی پروفایل سایت خود را که از گوگل آنالیتیکز کپی کرده اید اینجا وارد نمایید (توجه داشته باشید که آی دی پروفایل یک عدد می باشد) و جهت ذخیره آی دی پروفایل  برروی دکمه کلیک کنید.

 

 

سپس در همین بخش آمار بازدید، گزینه کد جاوا اسکریپت گوگل آنالیتیکز را انتخاب نموده و  روی دکمه کلیک کنید و کدهای جاوا اسکریپتی را که از گوگل دریافت نموده اید را اینجا وارد کنید:

 

و جهت ذخیره کد  برروی دکمهکلیک نمایید.

حال تنظیمات ماژول را انجام داده اید و تنها کافیست تا در همین بخش آمار بازدید، گزینه فعالسازی استفاده از گوگل آنالیتیکز را انتخاب نموده و دکمهرا کلیک کنید  و گزینه بلی را برای فعال سازی انتخاب کرده و برروی دکمهکلیک نمایید:

 

 

ماژول گوگل آنالیتکز فعال شده است، حال کافیست تا به گوگل اطلاع دهید که تا از سایت تان بازدید نماید، برای اینکار در صفحه تنظیمات گوگل برروی لینک Check Status   کلیک نمایید: (در تصویر نشان داده شده است)

 

 

با کلیک برروی این لینک در صورتیکه تمامی مراحل را به طور صحیح طی کرده باشید، صفحه ای نمایش داده خواهد شد که در آنجا وضعیت سایت شما در حالت جمع آوری اطلاعات (Waiting for Data) نشان داده خواهد شد:

 

 

در این مرحله نصب ماژول گوگل آنالیتیکز با موفقیت انجام شده است و باید منتظر شوید تا گوگل بعد از جمع آوری داده های مورد نیاز وضعیت گوگل آنالیتیکز سایت شما را به فعال تغییر دهد.

بعد از فعال شدن می توانید در صورت تمایل نمایش باکس آمار بازدید را فعال نمایید برای اینکار کافیست در بخش تنظیمات در مدیریت،  قسمت آمار بازدید گزینه نمایش باکس آمار را فعال نمایید.

قدرت یافته با Zoopeer - © Zoopeer CMS 2005-2013