مدیریت دیتابیس های MySQL

یکی از بخشهای مهم یک وب سایت دیتابیس آن می باشد. قبلا عنوان شد که فروشگاه ساز ویرچو از MySQL به عنوان مدیر دیتابیس استفاده می کند. در  CPanel برای ایجاد و مدیریت دیتابیس های MySQL باید برروی آیکون MySQL Databases در باکس Databases کلیک کنید:

 

 

صفحه جدید در مرورگرتان باز شده و به شما امکان مدیریت کامل برروی دیتابیس های MySQL را می دهد. در ادامه نحوه ایجاد یک دیتابیس MySQL و ایجاد یک کاربر MySQL برای دسترسی به دیتابیس توضیح داده خواهد شد.

برای ایجاد دیتابیس MySQL جدید باید فرم Create New Databse را با وارد کردن نام دیتابیس در بخش New Database تکمیل کنید (توجه داشته باشید که CPanel به صورت خودکار به ابتدای نام دیتابیس شما نام کاربری CPanel تان را اضافه خواهد کرد. پس اگر نام کاربری CPanel شما example باشد و نام دیتابیس را shop انتخاب کرده باشید، نام نهایی دیتابیس example_shop خواهد بود):

 

 

حال باید با تکمیل فرم Add New User برای دیتابیس خود یک کاربر جدید ایجاد کنید:

 

 

در بخش Username یک نام کاربری و در بخش Password و (Password (Again کلمه عبور کاربر جدید را وارد کنید. (توجه داشته باشید که CPanel به طور خودکار به ابتدای نام کاربری دیتابیس شما، نام کاربری CPanel تان را اضافه خواهد کرد. پس اگر نام کاربری CPanel شما example باشد. نام کاربری نهایی به صورت example_myuser خواهد بود).

حال باید از بخش Add User To Database نام کاربری و دیتابیس جدید خود را انتخاب کنید. قصد داریم تا برای نام کاربری ایجاد شده امکان دسترسی به دیتابیس جدید را فراهم نماییم. برروی دکمه Add کلیک کنید تا صفحه جدیدی باز شود. در صفحه جدید گزینه ALL PRIVILEGES را انتخاب کرده و برروی دکمه Make Changes کلیک کنید تا کاربر دیتابیس به صورت کامل به دیتابیس جدید شما دسترسی داشته باشد.

حال می توانید از این دیتابیس و کاربر جدید برای نصب فروشگاه ساز ویرچو استفاده کنید. فقط به یاد داشته باشید که حتما در ابتدای نام کاربری  و نام دیتابیس، نام کاربری CPanel خود را به همراه یک Underline اضافه کنید.

قدرت یافته با Zoopeer - © Zoopeer CMS 2005-2013