نظرسنجی

نظرتان در مورد سایت جدید پروژه چیست؟

بدتر شده - 8.91%
فرقی نکرده - 9.9%
عالی شده - 59.41%
سایت قبلی رو ندیدم - 21.78%
مجموع آراء: 101

پیگیری درخواست

اخبار پروژه

امکان سفارش آنلاین با استفاده از کارت بانک های عضو شبکه شتاب و با همکاری بانک سامان برای کاربرانی که قصد ثبت Domain، دریافت خدمات میزبانی فروشگاه (Hosting) و نصب و راه اندازی فروشگاه را دارند مهبا شد.

از این پس کاربرانی که قصد استفاده از این خدمات را دارند، می‌توانند از طریق بخش سفارش آنلاین نسبت به ارسال سفارش خودشان برای ما اقدام نمایند تا تیم فنی و پشتیبانی پس از دریافت سفارش، در کمترین زمان ممکن نسبت به راه اندازی فروشگاه برروی سرور اختصاصی شرکت برای آنها اقدام کنند.

با توجه به راه اندازی این سرویس، برای مدت محدودی در صورت سفارش Host و Domain از طریق این بخش، هزینه‌ای برای نصب و راه‌اندازی فروشگاه دریافت نخواهد شد. (این پیشنهاد برای مدت موقتی فعال خواهد بود)


مراجعه به بخش سفارش آنلاین

 


پس از اینکه کاربران تعدادی از مشکلاتی را که در نسخه 1.1 وجود داشت را گزارش کردند تصمیم گرفته شد تا یک نسخه رفع اشکال برای پشتیبانی هرچه بهتر از این نسخه و رفع مشکلات کوچک آن ارائه شود تا کاربران قادر باشند از نسخه موجود به طور بهینه و بدون مشکل استفاده نمایند.


تغییراتی که در نسخه 1.1.1 اعمال شده است به قرار زیر می باشد:

- رفع مشکل موجود در ماژول بانک سامان برای مبالغ بالای 999 ریال که فروشنده به عنوان ناشناخته از طرف بانک معرفی می گردید
- رفع مشکل استفاده از ماژول بانک سامان برروی لوکال یا با استفاده از یک IP Address که در این حالت ماژول به درستی کار نمی کرد
- برطرف شدن مشکل چپ به راست بودن ایمیلهای ارسال برای معرفی محصولات به اشخاص دیگر
- و تصحیح چندین Bug کوچک گزارش شده
شما می توانید نسخه جدید را از بخش دریافت فایل دانلود نمایید. اگر قبلا نسخه 1.1 را برروی سایت خود نصب کرده اید بعد از دریافت فایل و باز کردن آن با استفاده از محتویات پوشه upgrade می توانید نسخه 1.1 خود را به نسخه جدیدتر ارتقا دهید. اگر هم برای اولین بار می خواهید فروشگاه را برروی سایت خود نصب نمایید مطابق با راهنمای نصب در داخل پوشه Documents می توانید پیش بروید.

این آخرین نسخه از سری 1.1 سیستم فروشگاه Virtu E-Commerce می باشد. کار برروی نسخه 1.2 ادامه خواهد یافت و با ارائه نسخه 1.2 با ظاهری جدید و اسم جدید پشتیبانی بهتر و طولانی تری از نرم افزار ارائه خواهد شد.یکی از کارهایی که باید برای این پروژه انجام میشد طراحی یک لوگوی اختصاصی بود که در کل پروژه از آن استفاده شود. در طول این مدت حیات پروژه هیچ وقت از لوگوی ثابتی برای آن استفاده نشده است در برخی جاها از همان لوگوی OSCommerce استفاده می کردیم و بعضی اوقات هم یک طرح گرافیکی ساده برای کارهای خودمون می زدیم. شاید اصلیترین دلیل برای اینکه لوگویی طراحی نشده این باشد که بیشتر می خواستیم رویه مسائل دیگر که مهمتر به نظر می رسیدند کار کنیم.

بالاخره این مشکل به کمک دوست خوبمون کامبیز محمودی حل شد و از این پس ما هم مثل اکثر پروژه های آزاد دارای یک لوگو هستیم که یک فرد مشتاق اون رو برامون طراحی کرده. این لوگو که می تونید اطلاعات کامل در مورد اون و طرحهای مختلفی ازش رو در این صفحه مشاهده کنید از این به بعد به عنوان لوگوی رسمی پروژه در همه بخشها استفاده خواهد شد. انشاالله در نسخه آتی در کل نرم افزار به صورت یکپارچه از این لوگو و اسم جدید استفاده خواهیم کرد.

هم اکنون یک مشکل کم اهمیت وجود دارد، این مسئله که در برخی جاها مثلا در خود نرم افزار هنوز اسمی قبلی باقی مانده است. شاید برخی کاربران جدید را دچار سردرگمی کند ولی در نسخه آتی نرم افزار اسم قبلی را به طور کامل پاک خواهیم کرد و در همه جا از اسم جدید استفاده می کنیم. هر کاربری هم که این مطلب را می خواند فکر کنم این مشکل ما را درک می کند و به ما کمک می کند تا اسم جدید را جایگزین اسم قبلی بکنیم شاید یک بازه شش ماهه برای این کار لازم باشد.

ضمنا از کامبیز عزیز به خاطر این هدیه زیبا برای پروژه خیلی متشکریم. امیدوارم روح مشارکت در پروژه های آزاد در همه کاربرانمان ایجاد شود بدون تردید کاربران یک پروژه OpenSource بزرگترین کمک را برای پیشرفت آن می توانند بکنند چیزی که در هر پروژه آزادی مهم است وجود یک Community فعال از کاربران است.
به نام خدا
بیش از 2 سال از شروع این پروژه زمان سپری شده است. اولین نسخه آزمایشی در تاریخ 20 شهریور 1383 ارائه شد که از آن زمان پیشرفتهای خوبی در پروژه ایجاد شده است. اما همانطور که شما هم شاهد بود سرعت این پیشرفتها بسیار کند بود به طور که حداقل 6 ماه فاصله بین هر نسخه وجود داشت. دلایلی زیادی برای این مسئله وجود دارد که شاید در آینده به طور جداگانه به این مشکلات بپردازیم. هم اکنون زمان تحول است. بعد از مدتها کار و تلاش سایت جدید پروژه آماده شد که همراه با تغییر سایت اصلی نام پروژه هم به خاطر برخی مسائل فنی و غیرفنی تغییر پیدا کرد.

از این به بعد Virtu E-Commerce یا مختصرا همان Virtu شناسه معرف این پروژه است. نام قبلی یعنی FarsiCommerce دیگر استفاده نخواهد شد البته نسخه ای که هم اکنون در سایت است دربرگیرنده همان نام قدیمی است که در نسخه های آتی نام جدید جایگزین کامل نام قبلی خواهد شد.

درسایت جدید امکانات بیشتری در اختیار کاربران قرار داده شده است و برای پویاتر شدن سایت ایده های جدید به کار گرفته شده است. سیستم سایت جدید از Zoopeer که یک سیستم مدیریت محتوای پیشرفته است و هنوز در مرحله توسعه می باشد استفاده می کند. امکانات این سیستم نسبت به سایت قبلی بدون اغراق فوق العاده است. همراه با سایت جدید، انجمن هم با قالبی جدید دوباره شروع به کار کرد. در این مدت که انجمن سایت به دلایل بروزرسانی و تحولات تعطیل بود کاربران زیادی از طریق ایمیل تماس گرفته بودند که می خواستند دلیل تعطیلی انجمن را بدانند. از اینکه برای مدتی انجمن تعطیل بود و پروژه در حالت مسکوت به سر می برد واقعا متاسفم ولی معتقدم که از این به بعد پروژه روند تازه ای را پیش خواهد گرفت که تمامی مشکلات قبلی به طور کامل رفع خواهد شد.

در سایت جدید برای کاربران سیستم فروشگاه خدمات جدیدی را در نظر گرفته ایم که به نظر من این خدمات کمک بزرگی به تمامی کاربران می تواند بکند. در تمام مدت حیات این پروژه جای خالی این خدمات احساس می شد. در واقع مقصر اصلی در این مسئله سیستم ضعیف سایت قبلی می باشد که با سیستم جدید این خدمات هم در اختیار تمامی کاربران قرار گرفت. حال تمامی کاربران می توانند با بهره گیری از این خدمات با خیال آسوده وارد دنیای تجارت الکترونیک شوند و در این راه نگران برخی مسائل فنی نباشند.

امیدوارم از این به بعد با تحولات جدید کاربران بیشتری از این نرم افزار راضی باشند و برای توسعه آن به ما کمک کنند. در صورتی که هر مشکلی در سایت مشاهده کردید لطفا مشکل را با ما در میان بگذارید.