پشتیبانی آنلاین

اطلاعات تماس :

تماس مستقیم:
دفتر تبریز:   33364104 041

دفتر تورنتو:   8650150 647 1+

نظرسنجی

نظرتان در رابطه با سایت جدید چیست؟
 خوب است
 بد نیست
 فوق العاده است
 تغییری نمی بینم
 نظری ندارم

پیگیری درخواست

تاریخچه فروشگاه ساز ویرچو

پروژه فروشگاه ساز ویرچو يك محيط تجارت الكترونيك بر روى اينترنت است كه با بهره‌گيرى از امكانات بى‌نظير خود به شما اين امكان را مى‌دهد تا در كمترين زمان ممكن و به ‌آسانى صاحب فروشگاه فوق‌العاده‌اى بر روى اينترنت بشويد و با صرف کمترین هزينه اقدام به فروش محصولات خود بر روى اينترنت بكنيد. فروشگاه ساز ویرچو در دو نسخه آزاد و تجاری ارائه شده است. نسخه آزاد فروشگاه ساز ویرچو به صورت كاملا آزاد و كدباز (OpenSource) بوده و تحت مجوز عمومى GNU قابل دسترسى است. نسخه تجاری فروشگاه ساز ویرچو یک بسته تجاری کامل با امکانات گسترده و قیمت مناسب بوده و مخصوص اشخاص و شرکتهایی که قصد راه اندازی سریع و بدون دردسر فروشگاه اینترنتی دارد آماده شده است.

 پروژه ویرچو برگرفته شده از پروژه قدرتمند OSCommerce مى‌باشد كه امروزه در سراسر جهان از طرف هزاران فروشگاه الكترونيكى به عنوان سيستمى بى‌نظير و قدرتمند انتخاب شده است. ما با تغييراتى كه در OSCommerce ايجاد كرده‌ايم آن را به صورت كاملا قابل استفاده در محيط تجارت الكترونيك ايران، به شما عرضه مى‌كنيم. دنياى تجارت الكترونيك در ايران روزبه‌روز در حال پيشرفت است و البته تفاوتهاى بسيارى با تجارتهاى هم نوع خود در ديگر كشورها دارد ما سعى مى‌كنيم كه پابه‌پاى اين پيشرفت تفاوت‌هاى موجود را از ميان برده و اين نوع تجارت را براى تمامى ايرانيان و فارسى‌زبانان آسان كنيم.

البته تا چند سال پیش پروژه ویرچو مطابق با نسخه های ارائه شده از طرف OSCommerce حرکت می کرد ولی بعد از آن رویه توسعه فروشگاه ساز ویرچو تغییر پیدا کرده و به صورت کاملا مستقل در حال توسعه می باشد. نسخه تجاری فروشگاه ساز ویرچو امکاناتی بسیار فراتر از فروشگاه سازهای دیگر نظیر OSCommerce ارائه می دهد که اکثر این امکانات توسط تیم توسعه ویرچو طراحی و پیاده سازی شده اند.


   در رابطه با OSCommerce

پروژه OSCommerce براى اولين بار توسط Harald Ponce de Leon در مارس سال 2000 ميلادى با انتشار عمومى آغاز شد. برنامه‌اى كه در آن زمان به انتشار عمومى رسيد در واقع يك نمونه منبع مطالعه درباره چگونگى كاركرد يك سيستم خريد اينترنتى بود. پس از آن پروژه در يك محيط درحال رشد و توسعه (Sourceforge) قرار گرفت و امكاناتى ايجاد شد كه يك تيم فعال از كاربران كه داراى اهداف يكسانى بودند روى پروژه شروع به كار كردند.
در دسامبر 2001 ميلادى پروژه ازنام قديمى خود (Exchange) به نام فعلى خود (OSCommerce) تغييرنام داد نام جديد برگرفته از دو كلمه تجارت الكترونيك (e-commerce) و دنياى كدباز (OpenSource) بود.
در اين مقطع نه تنها يك تيم اختصاصى پروژه را اداره مى‌كرد بلكه افراد زيادى از اعضا نيز بودند كه به ديگر مردم در اين رابطه كمك مى‌كردند و همچنين برروى طرحهاى جديد پروژه و توسعه آن كار مى‌كردند. تركيبى از تيم اختصاصى, انجمن فعال و درحال رشد و فلسفه انتشار پروژه موفقيت آن را بيمه مى‌كرد.
OSCommerce با بهره‌گيرى از يك انجمن فعال و تيم اختصاصى و همچنين پشتيبانى شركتهاى بزرگى مانند Sourceforge, Sunsite, Google و ديگر مردم توانسته است امروز به عنوان بهترين سيستم ايجاد فروشگاه الكترونيكى شناخته شود و فلسفه كدباز بودن پروژه هزاران نفر از سراسر جهان را مشتاق مى‌كند كه به توسعه و پيشرفت پروژه كمك كنند.


   و حال Virtu E-Commerce

پروژه فروشگاه ساز Virtu E-Commerce در شهریور ماه 1383 با نام اولیه FarsiCommerce توسط فرهاد زارع به وجود آمد. در ابتدا هدف فقط ارائه نسخه ای از OSCommerce بود که با زبان فارسی و شرایط تجاری ایران سازگار باشد ولی بعدها با استقبال بی نظیری که از پروژه شد اهداف آن هم دستخوش تغییرات زیادی شد. با ارائه نسخه 1.1 در فروردین 1385 پروژه وارد مرحله جدیدی شد با ارائه طرحهای جدید برای پیشرفت پروژه لازم شد که برخی موارد مرتبط با پروژه تغییر پیدا کند. در همین راستا نام جدید برای پروژه انتخاب شد (Virtu E-Commerce) و گروهی برای توسعه بهتر و منظم تر تشکیل شد.
اگرچه روند توسعه و انتشار نسخه های جدید باز براساس فلسفه نرم افزار آزاد بود ولی برای پیشرفت بیشتر پروژه برخی طرحهای تجاری نیز وارد کار شدند تا با ارائه خدمات بیشتری در کنار نرم افزار کمبودهای موجود در پروژه برطرف شوند. سایت قدیمی پروژه به کلی با توجه به سیاستهای جدید تغییر پیدا کرد و پروژه وارد مرحله جدیدی شد که پیشرفت آنرا بیشتر از قبل تضمین می کرد.
حال فروشگاه ساز ویرچو کاملا مجزا از OSCommerce می باشد و بدون وابستگی به آن توسعه پیدا خواهد کرد تا برخی کمبودها و اشکالات موجود در OSCommerce که مانع از پیشرفت سیستم می شد به طور کلی از میان برداشته شود و شاید در نسخه های آینده سیستم به قدری تکامل پیدا کند که به صورت جهانی و خارج از مرزهای ایران مورد استفاده قرار بگیرد. نام قدیمی پروژه FarsiCommerce دیگر قسمتی از تاریخ شده است و نام جدیدتر و زیباتری برای آن در نظر گرفته شده است که با توجه به اهداف جدید توسعه سیستم مناسبتر به نظر می رسد.


   تضمین آزادی شما با استفاده از Virtu E-Commerce

محصول پروژه Virtu E-Commerce نسخه آزاد فروشگاه الکترونیکی Virtu می باشد که تحت مجوز عمومی GNU یعنی GPL منتشر شده است. این مجوز تضمین کننده آزادی شما به هنگام استفاده از این نرم افزار است. شما آزاد خواهید بود کل کدهای نرم افزار را مشاهده کنید و بنا به نیاز خود آنها را تغییر دهید و حتی کدهای تغییریافته خود را در اختیار دیگر افراد جامعه قرار دهید. شما می توانید نسخه ای از نرم افزار را در اختیار دوستان یا همکاران خود قرار دهید تا آنها نیز آزادانه از این نرم افزار استفاده کنند ولی شما به هیچ وجه نمی توانید آزادی دیگران را به هنگام استفاده از این نرم افزار محدود کنید به عبارت دیگر اگر حتی شما تغییراتی در این نرم افزار ایجاد کردید باز باید آنرا تحت مجوز GNU/GPL منتشر کنید و تمامی آزادیهای گفته شده در این مجوز را به دیگران هم بدهید.
شما به هنگام استفاده از Virtu آزادید نحوه عملکرد سیستم را به طور کامل بررسی کنید و همچنین آزادید از این نرم افزار به هرمنظوری که خواستید استفاده کنید به شرطی که مطابق با مجوز GNU\GPL عمل کرده باشید.


   تضمین عملکرد سیستم Virtu

با توجه به کلیه موارد که در مجوز GNU\GPL ذکر شده است ما هیچ تضمینی برای درستی عملکرد برنامه نداریم. اگر به هنگام استفاده از این نرم افزار به مشکلاتی برخوردید ما هیچگونه مسئولیتی را نمی پذیریم و هیچ تعهدی وجود ندارد که مشکلات به وجود آمده را رفع خواهیم کرد. از طرفی چون شما آزادید از این نرم افزار در هرجهتی که مایل باشید استفاده کنید پس مسئولیت استفاده از نرم افزار به عهده خود شما می باشد و ما مسئولیتی در مقابل مسائل پیش آمده از استفاده نادرست نرم افزار نمی پذیریم.
اما اگر شما می خواهید که ما عملکرد سیستم را تضمین کنیم و به مشکلات احتمالی آن رسیدگی کنیم و در اولین فرصت آنها را رفع کنیم، باید با مراجعه به بخش خدمات ویژه در همین سایت از خدمات ویژه ای که به همین منظور در نظر گرفته ایم استفاده کنید. در این صورت ما در مقابل مشکلات احتمالی سیستم جوابگو خواهیم بود و به شما در رسیدن به هدفتان که همان فعالیت در دنیای تجارت الکترونیک است کمک خواهیم کرد.